• 1
  • 2
  • 3

Mladí rychlostní kanoisté získali v Račicích na regatě Olympijských nadějí 17 medailí

nadeje minarikŠest zlatých, sedm stříbrných, čtyři bronzové medaile a k tomu 46 dalších finálových umístění vybojovali mladí rychlostní kanoisté na regatě Olympijských nadějí, která proběhla od pátku do neděle v Labe aréně Ústeckého kraje v Račicích. Podle medailového zisku i bodů se český tým zařadil na třetí příčku pořadí za dvěma kanoistickými velmocemi – Maďarskem a Německem.

„Řada mladých reprezentantů ukázala svou perspektivu. Systematická příprava našich nadějí v klubech přináší ovoce, reprezentanti zúročili tvrdý trénink. Hlavně úspěchy ve starších ročnících soutěže Olympijských nadějí jsou velmi cenné. Věřím, že někteří reprezentanti se v budoucnu prosadí i v dospělé kategorii,“ uvedl reprezentační trenér Pavel Hottmar.

nadeje sobiskova galadovaTři zlaté medaile v individuálních kategoriích získal kanoista Jiří Minařík, který vyhrál kilometr, pětistovku i dvoustovku. S Jiřím Zalubilem, který byl bronzový na dvoustovce, vybojoval také stříbro na deblkanoi na kilometru. Kajakářky Štěpánka Sobíšková a Barbora Galádová, které se prosadily na deblkajaku na kilometru i ve finále seniorského mistrovství světa v Račicích, získaly zlato na pětistovce a stříbro na kilometru. Galádová navíc triumfovala v kategorii nejmladších kajakářek na kilometru. Sobíšková byla druhá na dvoustovce ročníku 2001.

Rodinnou sbírku obohatil čtyřmi medailemi i její bratr Tomáš. Ten společně s Jakubem Brabcem vyhrál na deblkajaku na pětistovce, druzí byli na kilometru a třetí na dvoustovce. Sobíšek bral i stříbro na singlkajaku na kilometru, Brabec bronz na dvoustovce. Dvě medaile získala i kajakářka Kateřina Zárubová, která byla bronzová v individuálním závodě na dvoustovce a na stejné trati získala stříbro s Adélou Házovou. Stříbro na pětistovce vybojoval kajakář Tomáš Hradil.

Do výčtu 46 dalších finálových umístění patří šest čtvrtých a pátých míst, osm šestých a osmých míst a po devíti sedmých a devátých umístění.

Kompletní výsledky najdete ZDE. Medailové pořadí ZDE. Na videozáznamy se můžete podívat ZDE. Fotografie najdete také na Facebooku rychlostní kanoistiky.

Čeští medailisté a finalisté regaty Olympijských nadějí 2017:

1. místo Jiří Minařík, C1 1000 m (ročník 2002)

1. místo Barbora Galádová, K1 1000 m (2002)

1. místo Jiří Minařík, C1 500 m (2002)

1. místo Tomáš Sobíšek, Jakub Brabec, K2 500 m (2001–2002)

1. místo Štěpánka Sobíšková, Barbora Galádová, K2 500 m (2001–2002)

1. místo Jiří Minařík, C1 200 m (2002)

2. místo Tomáš Sobíšek, K1 1000 m (2001)

2. místo Tomáš Sobíšek, Jakub Brabec K2 1000 m (2001–2002)

2. místo Jiří Minařík, Jiří Zalubil, C2 1000 m (2000)

2. místo Štěpánka Sobíšková, Barbora Galádová, K2 1000 m (2000)

2. místo Tomáš Hradil, K1 500 m (ročník 2002)

2. místo Štěpánka Sobíšková, K1 200 m (2001)

2. místo Kateřina Zárubová, Adéla Házová, K2 200 m (2001–2002)

3. místo Jakub Brabec, K1 200 m (2001)

3. místo Kateřina Zárubová, K1 200 m (2001)

3. místo Jiří Zalubil, C1 200 m (ročník 2000)

3. místo Tomáš Sobíšek, Jakub Brabec K2 200 m (2001–2002)

4. místo Ondřej Mašek, K1 1000 m (2000)

4. místo Natálie Součková, Barbora Betlachová, K2 1000 m (2001–2002)

4. místo Jiří Zalubil, C1 500 m (ročník 2000)

4. místo Štěpánka Sobíšková, Barbora Betlachová, Barbora Galádová, Natálie Součková, K4 500 m

4. místo Jakub Remuta, K1 200 m (2002)

4. místo Natálie Součková, Barbora Betlachová, K2 200 m (2001–2002)

5. místo Jiří Zalubil, C1 1000 m (ročník 2000)

5. místo Patrik Podraský, Tomáš Hradil K2 1000 m (2001–2002)

5. místo Martin Večerka, Matyáš Bokoč, C2 1000 m (2001–2002)

5. místo Kateřina Zárubová, K1 500 m (2001)

5. místo Patrik Podraský, Tomáš Hradil K2 500 m (2001–2002)

5. místo Štěpánka Sobíšková, Natálie Součková, Barbora Betlachová, Barbora Galádová, K4 200 m

6. místo Josef Záhora, K1 1000 m (2001)

6. místo Patrik Podraský, K1 1000 m (2002)

6. místo Vojtěch Nováček, C1 1000 m (2001)

6. místo Michal Hovorka, Vojtěch Burda, C2 1000 m (2001–2002)

6. místo Vojtěch Nováček, C1 500 m (2001)

6. místo Jan Vorel, K1 200 m (2000)

6. místo Ondřej Mašek, Jan Vorel, K2 200 m (2000)

6. místo Martin Večerka, Matyáš Bokoč, C2 200 m (2001–2002)

7. místo Gabriela Hermely, K1 1000 m (2001)

7. místo Denisa Řáhová, C1 1000 m (2001)

7. místo Martin Večerka, C1 500 m (ročník 2001)

7. místo Denisa Řáhová, C1 500 m (2001)

7. místo Kateřina Zárubová, Adéla Házová, Michaela Reichová, Ivana Boháčová, K4 500 m

7. místo Martin Večerka, Matyáš Bokoč, C2 500 m (2001–2002)