• 1
  • 2
  • 3

Juniorští rychlostní kanoisté získali na mistrovství světa dvě medaile

MSJ vilem kukacka jan vorel jiri minarik jiri zalubilStříbro a bronz vybojovali juniorští rychlostní kanoisté během prvního finálového dne mistrovství světa. Vilém Kukačka a Jan Vorel na deblkajaku na kilometru přidali světové stříbro k tomu evropskému. Bronzové medaile dostali v Plovdivu na krk Jiří Minařík a Jiří Zalubil, evropští šampioni na C2 1000 metrů. „Byl to úspěšný den. Věděli jsme, že na mistrovství světa bude konkurence o dost tvrdší než na evropském šampionátu, takže se dvěma medailemi jsme spokojení,“ řekl reprezentační trenér Pavel Hottmar.

MSJ K2 1000 m kukacka vorelJuniorští kajakáři Vilém Kukačka a Jan Vorel projeli cílem o necelé čtyři desetiny sekundy později než Bělorusové Smalianik a Litvinau. „V jednu chvíli to vypadalo, že kluci budou bojovat o zlato, ale nakonec zopakovali umístění z evropského šampionátu, navíc za stejnou posádkou,“ popisoval Pavel Hottmar.

MSJ C2 1000 m minarik zalubilV závodě juniorských deblkanoí na kilometru jednoznačně vedli Kanaďané, ale v závěru se propadli až na šesté místo. Zvítězila ruská posádka Němov, Romanov před kubánskou dvojicí Gutierrez Francisco a Pelier Cordova. Třetí dojeli Jiří Minařík s Jiřím Zalubilem. Na trati a pak i na stupních vítězů je povzbuzoval početný český fanklub, do Plovdivu dorazili rodiče a fanoušci z Kojetína, Ostrožské Nové Vsi, Děčína, Sparty a dalších klubů. „Kanoisté špičkově dodrželi pokyny. Natrénovali rovnoměrné maximální možné tempo, které dokázali držet i závodě, což se na kilometru vyplatí,“ dodal Pavel Hottmar.

Páté místo obsadil čtyřkajak juniorských evropských šampionek ve složení Štěpánka Sobíšková, Kateřina Zárubová, Sofie Kinclová a Barbora Galádová. „Čekali jsme, že by holky mohly bojovat o druhé až páté místo, vítězné Maďarky byly suverénní,“ uvedl reprezentační trenér. „Hodně pěkný výkon podal na kilometru mezi juniory kajakář Ondřej Mašek, který byl také pátý.“

Po celou trať bojovali o umístění ve středu pole na deblkanoi na kilometru v kategorii do 23 let Petr Fuksa a Daniel Kořínek, kteří byli sedmí. Stejné umístění si na téže trati připsaly kajakářky Sofie Kinclová mezi juniorkami a Eliška Betlachová v kategorii do 23 let. V kategorii do 23 let vyhráli Vojtěch Procházka a Jakub Stejskal na deblkajaku na kilometru finále B, Tomáš Veselý byl mezi singlkajakáři ve finále B druhý.“

Kompletní výsledky najdete ZDE. Dopolední livestream z pátku ZDE, finále ZDE.