• Úvod
  • zprávy
  • Na nominačních závodech sbírali vítězství i kajakář Špicar a kanoista Ruso

Na nominačních závodech sbírali vítězství i kajakář Špicar a kanoista Ruso

K2 nominace

Počtvrté letos zaklekli Jaroslav Radoň a Filip Dvořák do deblkanoe a s jasným náskokem vyhráli domácí kilometrový nominační závod. „Bylo to docela dobré, ale nebylo to zadarmo. Bolelo to, v konci foukal protivítr, to ještě umocnilo nepříjemný pocit. Ale určitě bylo důležité jet závod směrem k mistrovství Evropy, protože jet první závod až tam, překvapilo by nás to ještě víc,“ říkal zadák Filip Dvořák.

Souboj deblkajakářů na olympijské trati 1000 metrů vyhráli Daniel Havel a Jan Štěrba, kteří tuto disciplínu pojedou vedle čtyřkajaku i na nadcházejícím evropském šampionátu. Před dvěma lety získali vedle zlata z K4 v Portugalsku bronz na K2.

Na druhém místě skončili Patrik Kučera a Jakub Špicar, které v těsném souboji dělilo od třetích Tomáše Veselého a Jakuba Zavřela pouhých pět setin. „Na deblu nám přálo štěstí, ale dotlačili jsme to tam,“ řekl Jakub Špicar, jenž vyhrál i závod K1 500 metrů. Tuto disciplínu pojede i na evropském šampionátu.

Podobně úspěšný den prožil nymburský kanoista Vojtěch Ruso, jenž s Karlem Palmou vyhrál souboj C2 200 metrů a jasně ovládl závod na 5000 metrů. Mezi kajakáři zvítězil na vytrvalecké trati po hodně napínavém souboji elitních závodníků Lukáš Trefil.

„Vyhrál jsem pětikilák poprvé v životě, jsem spokojený. Zkusím ho na mistrovství Evropy, musím si udělat rekord v tom, kam dojedu, minule mi to vydrželo 750 metrů,“ vzpomněl Trefil na evropský šampionát v roce 2013, kde závod nedokončil. Souboj kajakářek na 5000 metrů tradičně vyhrála Anna Kožíšková.

Nominaci pro mistrovství Evropy zveřejní reprezentační trenér Pavel Hottmar ve čtvrtek.

Kompletní výsledky kontrolních závodů najdete ZDE.

Text a foto: Barbora Žehanová

K15000m

C15000m

Tagy: press, rychlostní kanoistika, nominace

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00