Kanoe.cz

Slalomáři věří před MEJ a závodníků do 23 let nejvíc Prskavcovi, i když má zdravotní potíže

V čele s Jiřím Prskavcem budou čeští reprezentanti od čtvrtka do neděle bojovat o medaile na ME juniorů a vodních slalomářů do 23 let. Jednadvacetiletý kajakář je velkým adeptem na medaili, vždyť má z letošní sezony už bronz z MS do 23 let, zlato z ME a stříbro ze SP v Troji. Naopak přednost odpočinku před druhou částí sezony s vrcholem na MS v září v USA dali mistři světa do 23 let deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler a šampionát vynechávají.

Prskavce před závody na řece Vardar, kde se před deseti lety konalo ME seniorů, však hodně trápí zablokovaná lopatka a s tím související bolesti zad. Musel kvůli potížím dokonce vynechat v Makedonii i několik tréninků, do toho dnešního posledního ale už nastoupil.

Jira fyzio
„Můj start byneměl být ohrožen,“ ujistil Prskavec. I přes vynechání tří tréninků se mi jezdí dobře a chci bojovat o medaili,“ prohlásil kajakář.„Trať se mi líbí, v protivodách je dost vody a konec dráhy je těžší, což mi vyhovuje,“ doplnil.

Prskavec však musel vyhledat dokonce pomoc u fyzioterapeutky slovenského týmu, neboť pod lopatkou má zatuhlý sval. „Už je to lepší, cítím, že závodit můžu, i když je to stále dost bolestivé,“ řekl po dnešním tréninku."Doufám, že kvalifikaci zvládnu a pak mám další dva dny se dát do pořádku," řekl Prskavec.

Kanoista Lukáš Rohan si v případě zisku medaile zajistí účast na MS, jinak bude muset příští víkend o místo v seniorském týmu bojovat v dodatečné nominaci v Českých Budějovicích.  Kajakářka Karolína Galušková je juniorskou mistryní Evropy 2012, v týmu je i kanoista Martin Říha, stříbrný medailista z loňského MS do 23 let. Mezi juniory se největší naděje vkládají do deblkanoe Matějka – Větrovský, kteří letos získali titul na MS juniorů v australském Penrithu, a do loňské mistryně světa Amálie Hilgertové, neteře slavnější Štěpánky Hilgertové. 

Jiri Jiri-Prskavec

Nominace ČR:
Muži do 23 let - K1: Jiří Dupal, Ondřej Cvikl, Jiří Prskavec, C1: František Jordán, Lukáš Rohan, Martin Říha, C2: Vilém Kořínek, Matyáš Lhota; Ludvík Medřický, Tomáš Macášek.
Ženy do 23 let - K1: Mária Mrázková, Barbora Valíková, Karolína Galušková, C1: Barbora Čekalová, Barbora Košárková, Monika Jančová.
Junioři - K1: Tomáš Rousek, Matouš Petřík, Michael Matějka,  C1: Tomáš Heger,  Václav Chaloupka, Matyáš Lhota,  C2: Albert Kašpar, Vojtěch Mrůzek; Jan Mrázek, Tomáš Rousek; Jan Větrovský, Michael Matějka.
Juniorky - K1: Sabina Foltysová,  Tereza Fišerová, Amálie Hilgertová, C1: Jana Matulková, Martina Satková, Anna Koblencová.

Oficiální stránky závodu: 
http://euro2014.canoe.mk

On-line výsledky:
http://www.canoeliveresults.com/event/2014/skopje-eca-junior-u23-european-championships.php

Kontakt pro média:
Zuzana Trojáková, tel.: +420608277872
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
web:  www.kanoe.cz
Facebook:  Český svaz kanoistiky na divokých vodách/Czech canoe union 

Mistrovství Evropy

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia