Kanoe.cz

MSJ a U23 Austrálie den druhý: Všechny české lodě jsou úspěšně nominovány do semifinále, zítra už se jede o medaile

logo MSJ PenrithDruhý závodní den MS juniorů a U23 v australském Penrithu patřil kvalifikacím v kategoriích C1 ženy a C1 muži. Závodníci byli stejně úspěšní jako kajakáři, kajakářky a debly předchozí den. Dnes se do třicetičlenného semifinále úspěšně nominovali také všichni čeští závodníci v kategoriích C1 muži a ženy. Zítřejším dnem se rozhodne, kdo získá titul v kategoriích K1 muži a ženy i C2 do 23 let. Ve stejných kategoriích se pojede také závod týmů.

 

Jediná česká singlířka v kategorii U23 Monika Jančová dojela v kvalifikaci na pátém místě s časem 119,43, kdy inkasovala čtyři trestné vteřiny. „První ťuk jsem dala břichem a druhý zády, v obou případech za to mohl uspěchaný nájezd na další branky," svěřila se Jančová. První dvě pozice zabraly domácí Australanky Alison Borrowsová s časem 113,80 následovaná Jessicou Foxovou, která včera vyhrála kvalifikaci kajakářek. Z českých juniorských singlířek jela nejlépe Anna Koblencová, která dokázala trať sjet v čase 123,22s a to včetně dvouvteřinové penalizace. Koblencová vystartuje do semifinále z třetího místa, další česká juniorská singlířka Jana Matulková ze čtvrté pozice a Martina Satková ze sedmé pozice..

Satkova-MS-Penrith-C1WJ

Také v kategorii singlířů byla česká výprava úspěšná a všichni naši závodníci se předvedou v semifinále. Česká singlířská jednička  v kategorii U23 Martin Říha splnil očekávání, když v kvalifikaci dokončil časem 97,43 na sedmém místě. První Argentinec Sebastian Rossi porazil českého závodníka o pouhé dvě vteřiny. V singlkánoi do třiadvaceti let byla největší konkurence, o semifinílovou třicítku bojovalo 46 závodníků. V juniorech si z Čechů vedl nejlépe Václav Chaloupka, který dojel na osmém místě, která by mu v neděli zajistila finále. Na první příčce je průběžně Liam Jegou z Irska, druhý Brit Samuel Ibbotson. První jmenovaný nadělil českému závodníkovi necelých pět vteřin.

Chaloupka-MS-Penrith-C1J

Zítřejší den je pro českou výpravu zlomovým. O medaile už se pojede v několika kategoriích. Na dopoledním programu jsou semifinále U23 v kategoriích K1 muži, ženy a C2 muži. V jednu hodinu místního času pak startuje finále. Odpoledne se také rozhodne o titulech mistra světa v hlídkách.

Výsledky MSJ a U23 v australském Penrithu:

PDF verze - http://penrith2014.worldchampionships.events.slalom.canoeicf.com/node/48/pdf-results

Živé výsledky - http://penrith2014.worldchampionships.events.slalom.canoeicf.com/live-results

Z Penrithu, Pavlína Zástěrová, Český svaz kanoistů
Více na FCB Českého svazu kanoistů - https://www.facebook.com/cskdv

Reprezentaci vodních slalomářů na Mistrovství světa podpořily:
logo galasport
    logo-hiko      logo-raabpaddles     logo frogneopren

Mistrovství Evropy

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia