Kanoe.cz

Kajakáři a kajakářky U23 jsou mistři Evropy v hlídkách

(Fotky z vyhlášení Aleny Ceplové) Čtyřmi medailemi zakončili čeští reprezentanti účinkování na mistrovství Evropy U23 a U18 ve vodním slalomu. V Bourg Saint Maurice dominovali kajakáři a kajakářky do třiadvaceti let, kteří nenašli přemožitele a z Isére vylovili evropské tituly v závodech tříčlenných hlídek.

Ondřej Cvikl, Ondřej Tunka a Zdeněk Ornst v úvodní kategorii kajakářů zajeli perfektní jízdu, která byla bez dotyků branek a díky tomu porazili domácí Francii a vybojovali titul. Podobný, vítězný scénář se opakoval i v druhé kategorii kajakářek U23, kde Veronika Vojtová, Pavlína Zástěrová a Kateřina Kudějová udolaly o necelé tři desetiny druhé Italky. Blízko třetímu titulu byli deblkanoisté do třiadvaceti let Jonáš Kašpar - Marek Šindler, Ondřej Karlovský - Jakub Jáně, Lukáš Rohan - Martin Říha zajeli suverénně nejrychlejší čas, jenže těsná padesátka dvojice Karlovský - Jáne na devítce srazila náš tým na páté místo.

Šestice zlatých medailistů ze závodů hlídek U23 s trenérem Jiřím Prskavcem (foto: Alena Ceplová)

O další dvě medaile se postarali v odpoledních závodech junioři. Velkým překvapením bylo druhé místo šetice Jan Větrovský - Michael Matějka, Jakub Franek - Vladimír Zátopek a Jan Mrázek - Tomáš Rousek. Češi byli nejprve třetí, pak poskočili na první pozici, ale rozhodčí nezapočítali správně trestné body našeho týmu a nakonec klesli čeští mladíci na druhé místo se ztrátou pouhých 0,49s na vítězné trio Francie. „Stříbro deblířů je naprosto super. Byly tady trochu zmatky s výsledky, kdy to vypadalo, že by z toho mohlo být i zlato, ale i druhé místo je velmi dobré," hlásil z Francie šéftrenér juniorů Jiří Kratochvíl. Poslední českou medailí dnes skončeného mistrovství Evropy je bronz juniorských kajakářek Karolína Galušková, Amálie Hilgertová a Tereza Fišerová. Naše trio zajelo o jedinou setinu druhý nejlepší čas, ale dva ťuky znamenaly pro Češky bronzovou medaili. Druhé místo vyjely i singlkanoistky do osmnácti let Jana Matulková, Anna Koblencová a Barbora Čekalová, které nestačily na vítězné Britky, bohužel v jejich kategorii startovaly pouze dva týmy a to je na udělování medailí málo.
Mistři Evropy U23 v kajaku - Ondřej Cvikl, Zdeněk Ornst a Ondřej Tunka (foto: Alena Ceplová)

Česká republika na mistrovství Evropy obsadila v bodování národů třetí místo a udržela vysoký standard, který český vodní slalom dlouhodobě má. „Určitě se projevilo, že jsme tady nebyli na žádném soustředění. Voda v Bourgu je mimořádně těžká a trénink v těchto podmínkách by určitě pomohl. Skvěle to tady prodali Španělé, kterým se neskutečně dařilo a taky domácí Francie. Třetí místo v hodnocení juniorů a třiadvacítek je výborné,"  přidal závěrečné hodnocení šampionátu Kratochvíl. Po juniorech a třiadvacítkách se od příštího týdne pustí do soutěžení opět senioři. Nejprve se v Praze pojede mistrovství republiky, poté budou následovat dva světového poháry, tradiční závody pod Lipnem a vše vyvrcholí zářijovým mistrovstvím světa na domácí trati v Praze Tróji.

Mistři Evropy U23 v kajaku žen - Kateřina Kudějová, Veronika Vojtová a Pavlína Zástěrová (foto: Alena Ceplová)


Výsledky ME v Bourgu:
http://www.123result.com/Live.aspx?EventId=294&User=siwidata&Season=CS_2013&Federation=ECA&PDF&Stream1=Bourg13_Odd&Stream2=Bourg13_Even

Mistrovství Evropy

 

Partneři ČSK DV


letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia