Kanoe.cz

Kajakářka Galušková šestá na světovém poháru v Augsburgu

Češi se druhý den světového poháru vodních slalomářů v Augsburgu prosadili do finálové desítky ve dvou případech. Ze semifinále postoupila nejmladší česká kajakářka Karolína Galušková a také nejmladší čeští deblkanoisté Jonáš Kašpar - Marek Šindler. Naše juniorka, Karolína Galušková, postoupila do finále jako poslední a s velkou dávkou štěstí.

Galušková v semifinále obsadila dělené desáté místo ve shodném čase se Španělkou Goikoetxeavou  a postup si vyjela i „díky" tomu, že nejlepší dvě kajakářky kvalifikace v semifinále neuspěly. Štěpánka Hilgertová nabrala osm trestných vteřin a vítězná kvalifikantka, Slovenska Jana Dukátová, zapsala druhý ťuk na poslední brance a kvůli tomu klesla až na třinácté místo. Karolína ve finále zajela obdobně jako v semifinálovém kole. Galušková se nevyvarovala, stejně jako v semifinále, doteku na brance číslo dvě, ve zbytku tratě se ale česká kajakářka dokázala vyvarovat větších chyb. V cíli byl její čas o dvě desetiny horší než semifinálový výsledek, což jí stačilo na konečné šesté místo. Pro Galuškovou je to největší úspěch mezi seniorkami a zároveň vyrovnání dosud nejlepšího umístění Štěpánky Hilgertové z letošní série světových pohárů, kterého dosáhla minulý týden v Cardiffu. Vítězkou se v Augsburgu stala francouzská olympijská vítězka z Londýna, Emilie Ferová před Němkami Schornbergovou a Poeschelovou. Karolína Galušková se dnešním výsledkem posunula na osmé místo pořadí kajakářek SP 2013, Hilgertová je devátá.

V závodě deblkanoistů jsme měli ve finále Jonáše Kašpara s Markem Šindlerem. Dravá jízda našich mladíků dávala velkou šanci na výraznější úspěch a to i přes ztrátu, kterou odchovanci opavské kanoistiky nabrali hned za brankou číslo dvě, kde neprojeli ideálně vratným proudem. Bohužel šance na jednu z medailí zmizela v druhé polovině tratě. Nejprve se lehce dotkli patnáctky a poté nad sedmnáctkou na okamžik sklouzlo háčkovi Kašparovi pádlo v ruce, což vedlo k rozhození naší lodě a dalšímu ťuku. Konečných šest penalizačních sekund Kašpara se Šinderem odsunulo na konec finálových výsledků. Když už to vypadalo, že naše dvojice obsadí desáté místo, vyrobili obrovskou hrubku na poslední protivodce největší favorité Peter a Pavol Hochschornerovi. Slováci dvacátou první branku neprojeli a závěr závodu vypustili. Kašpar se Šindlerem tak nakonec skončili v Augsburgu devátí a v průběžném hodnocení jim patří osmé místo. Vítězi se v Augsburgu stali Francouzi Klauss - Peche  před olympijskými vítězi z Velké Británie Baillie - Stott, kteří průběžně vedou hodnocení kategorie.

Účastí ve finále mohla mít naše reprezentace více. Podobně jako včera v kajaku obsadily české deblkánoe v semifinále ty nejméně chtěné pozice. Mistři Evropy z loňského šampionátu právě v Augsburgu, dvojice Jaroslav Volf - Ondřej Štěpánek, obsadili místo jedenácté a aktuálně bronzová loď starého kontinentu, Ondřej Karlovský - Jakub Jáně, skončila v Německu dvanáctá.  Volfíci přitom zajeli vůbec nejlepší čistý čas mezi všemi semifinalisty, jenže podobně jako ostatní Češi v Augsburgu doplatili na doteky branek, které nabrali hned tři a to bylo pro umístění v první desítce příliš. Nadějně rozjetou semifinálovou jízda měla i Štěpánka Hilgertová. Druhá žena kvalifikace zajela první polovinu semifinálové tratě výborně. Pád naší nejzkušenější kajakářky začal  zbytečným dotekem na protivodě číslo jedenáct. Další dva doteky přidala Hilgertová na přesazených povodných brankách patnáct šestnáct a vše „pojistila" dotekem na předposlední protivodě dvacet a s osmi trestnými vteřinami padla hned za svou reprezentační kolegyni Kudějovou na 22. místo.

Výsledky SP v Augsburgu:
http://augsburg2013.worldcup.events.slalom.canoeicf.com/en/race-results/live-results
Průběžné pořadí SP ve vodním slalomu 2013:
http://events.slalom.canoeicf.com/standings/standings-2013

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů