Kanoe.cz

RK Gymnázium Letohrad - LET-OUNI

Psali jsme rok 2010 a parta chlapců z Letohradského gymnázia se vydala v září na školní přespolní běh. Pravda, žádné velké úspěchy se nedostavily, avšak chuť sportovat zde byla. Proto jsme je pozvali do našeho Raft klubu, aby omladili starší, v tu dobu velmi úspěšnou, posádku.
První zkušenosti se sbíraly po krůčcích (někdy i doslova po dně).


Momentky z tréninků:
- při první jízdě na Pastvinách jsme netušili, kam se raft rozjede
- přetočená Pálava, kdy háček zmizel na polo vypuštěné a polo přetočené lodi pod vodou, zatímco kormidelník statečně bojoval nad vodou-oba na sedačkách
- nejlepší svačinou před tréninkem jsou zavináče-od té doby není v posádce Martin, ale Zavináč :-)

Psal se rok 2014 a znali jsme se mnohem lépe, přibyly zkušenosti, dovednosti, síla a kamarádi. Dokázali jsme konkurovat nejlepším posádkám ve své kategorii, neztratili jsme se ani ve výsledkové listině mezi muži. Trénovali jsmena všech vodáckých terénech republiky a vrcholily přípravy na ME ve slovenském Čuňovu, kam jsme se nominovali. Umělý kanál se nachází poblíž Bratislavy a je moc pěkný a pro vodáky poměrně náročný. Některé části závodu byly pro naše závodníky novinkou, jako například závod Head to Head nebo naskakování do lodi ze břehu a přenášení lodí v rámci vytrvalostního závodu. Přesto se posádka z Letohradu neztratila v závodním poli. Nejlepším umístěním bylo sice bez medaile čtvrté místo, spokojenost s celkovou reprezentací však byla veliká, jak ze strany trenéra, tak samotných kluků.

Píše se rok 2015 jsme o další zkušenost dál a novou zkušenost máme před sebou – závody Mistrovství Evropy v Bosně na řece Vrbas, kam se díky nominaci dostaneme v květnu. Sháníme sponzory, vymýšlíme si jednotné oblečení, přípravy vrcholí. Držte nám pěsti!
Máme za sebou dřinu, pot i spoustu zážitků, milujeme svůj sport. Voda nás provází a přitahuje, učíme se od svých úspěšných kamarádů v klubu.
Čeká nás tedy změření sil v Evropském měřítku. Podporují nás trenéři, škola, rodiče.
A my uděláme vše, abychom se v Bosně neztratili.

LET OUNI


web

Facebook RK Letohrad

RK Letohrad