Kanoe.cz

České týmy triumfovaly na Outdoortrophy 2010

Téměř 150 extremních sportovců (37 týmů), 4 disciplíny, neobyčejná výzva v disciplínách, a české vítězství. Takto krátce by se dal vystihnout sobotní 9.ročnik Outdoortrophy – jeden z nejtěžších štafetových závodů světa, který se uskutečnil v rakouském Lingenau. Jde o totožný závod svým složením disciplín, který se v české republice každoročně koná v červnu pod názvem Adrenalin Cup.

Velka cast sportovnich nadsencu a vyznavacu extremnich stafet se sesla v rakouskem  udoli Bregenz. Na stratovni care se sesli mistri sveta a evropy, ucastnici olympiad, prefesnalove, amateri, muzi i zeny. Ti vsichni bojovali o svuj post na neoficielnim Mistrovstvi sveta outdoroovych sportu v tradicnich stafetovych disciplinach- beh do vrchu, paragliding, kajak a horske kolo.

 

Jasne a zretelne kvalitni obsazeni bylo jiz jasne na startu behu do vrchu, kde se setkal mistr sveta v behu do vrchu Gerd Frick, Jan Havlicek ci Robert Krupicka. Prave posledni jmenovany byl ten, ktery zvitezil v behu na 12km a 1100m prevyseni v case 1:06hod pred Janem Havlickem z tymu Speed8. Krupicka predal zkusenemu paraglidistovi Janu Skrabalkovi, ktery s druhym nejrychlejsim casem ve sve discipline udrzel prvenstvi sveho tymu Opavanet/Tilak. Nejrychlejsim padackarem se stal rakusan Jakob Herrmann s casem 0:22hod, ktery predaval jako druhy. Bronzovy medailista a vitez svetoveho poharu Gerhard Schmid dovezl svoji stafetu na celkove 3.miste a predaval italskemu mistru Hannesi Pallhuberovi. I pres takto kvalitni zavodniky se rakousti favorite nemohli prosadit. Vyjimecny biker Jaroslav Kulhavy, zajistil s 3minutovym naskokem prvni cesky triumf v devitilete historii Outdoortrophy na teto 32km dlouhe a podmacene trati. Avšak Kulhavy se nestal celkovym vitezem sve kategorie. O 23s jej predstihl nadejny cesky, dvacetilety biker Jan Hudecek z tymu Speed8. Jan timto pro svuj tym zkompletoval toto vitezne tazeni cechu a tym Telecom Austria se musel spokojit s bronzovou medaili. Hudecek se tak svym vykonem stal prvnim biberem, ktery v letosni sezone porazil Jaroslava Kulhaveho na cross country trati.

 

Quarteto FZ GEIGER vyhralo amaterskou kategorii, pred ceskym tymem 7Days, ve ktere triumfoval kajakar Lukas Kubrican, ktery se stal casem 0:32hod nejrychlejsim kajakarem. Do obhajoby lonskeho vitezstvi tymu 7Days schazelo „pouhych“ 29 sekund. V kategorii zen vyhral tym Chooza z Rakouska.

Kompletní výsledky

 
Vice informaci: www.outdoortrophy.com
 
 
Martin Kracalik - 603507795
 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

Výsledky mezinárodní

Canoe ICF
results & rankings

Archiv výsledků
canoeslalom.net

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo AutoTreidlogo Litovellogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektaO
Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia