Kanoe.cz

České týmy triumfovaly na Outdoortrophy 2010

Téměř 150 extremních sportovců (37 týmů), 4 disciplíny, neobyčejná výzva v disciplínách, a české vítězství. Takto krátce by se dal vystihnout sobotní 9.ročnik Outdoortrophy – jeden z nejtěžších štafetových závodů světa, který se uskutečnil v rakouském Lingenau. Jde o totožný závod svým složením disciplín, který se v české republice každoročně koná v červnu pod názvem Adrenalin Cup.

Velka cast sportovnich nadsencu a vyznavacu extremnich stafet se sesla v rakouskem  udoli Bregenz. Na stratovni care se sesli mistri sveta a evropy, ucastnici olympiad, prefesnalove, amateri, muzi i zeny. Ti vsichni bojovali o svuj post na neoficielnim Mistrovstvi sveta outdoroovych sportu v tradicnich stafetovych disciplinach- beh do vrchu, paragliding, kajak a horske kolo.

 

Jasne a zretelne kvalitni obsazeni bylo jiz jasne na startu behu do vrchu, kde se setkal mistr sveta v behu do vrchu Gerd Frick, Jan Havlicek ci Robert Krupicka. Prave posledni jmenovany byl ten, ktery zvitezil v behu na 12km a 1100m prevyseni v case 1:06hod pred Janem Havlickem z tymu Speed8. Krupicka predal zkusenemu paraglidistovi Janu Skrabalkovi, ktery s druhym nejrychlejsim casem ve sve discipline udrzel prvenstvi sveho tymu Opavanet/Tilak. Nejrychlejsim padackarem se stal rakusan Jakob Herrmann s casem 0:22hod, ktery predaval jako druhy. Bronzovy medailista a vitez svetoveho poharu Gerhard Schmid dovezl svoji stafetu na celkove 3.miste a predaval italskemu mistru Hannesi Pallhuberovi. I pres takto kvalitni zavodniky se rakousti favorite nemohli prosadit. Vyjimecny biker Jaroslav Kulhavy, zajistil s 3minutovym naskokem prvni cesky triumf v devitilete historii Outdoortrophy na teto 32km dlouhe a podmacene trati. Avšak Kulhavy se nestal celkovym vitezem sve kategorie. O 23s jej predstihl nadejny cesky, dvacetilety biker Jan Hudecek z tymu Speed8. Jan timto pro svuj tym zkompletoval toto vitezne tazeni cechu a tym Telecom Austria se musel spokojit s bronzovou medaili. Hudecek se tak svym vykonem stal prvnim biberem, ktery v letosni sezone porazil Jaroslava Kulhaveho na cross country trati.

 

Quarteto FZ GEIGER vyhralo amaterskou kategorii, pred ceskym tymem 7Days, ve ktere triumfoval kajakar Lukas Kubrican, ktery se stal casem 0:32hod nejrychlejsim kajakarem. Do obhajoby lonskeho vitezstvi tymu 7Days schazelo „pouhych“ 29 sekund. V kategorii zen vyhral tym Chooza z Rakouska.

Kompletní výsledky

 
Vice informaci: www.outdoortrophy.com
 
 
Martin Kracalik - 603507795

Mistrovství Evropy

Výsledky mezinárodní

Canoe ICF
results & rankings

Archiv výsledků
canoeslalom.net

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

Generální partner logo Skupina ČEZ 

Hlavní partneři

logo LITOVELlogo Galasportlogo OPTREALlogo GRM systemlogo AutoTreid      

Partneři

logo HIKOlogo PlantInspektalogo canon


Mediální partneři
logo Ceska Televizelogo Media Bohemia