• 1

Pravidla Českého poháru vodáků pro rok 2020

Byla schválena pdfpravidla Českého poháru vodáků pro rok 2020, včetně xlspříhlášky. Nejdůležitějšími změnami v pravidlech jsou......

  • bylo rozhodnuto o zavedení věkové skupiny „dospělí a junioři“ - tato se dále dělí na dospělé (21 let a více) a juniory (16 – 20 let). Skupina junioři závodí v rámci dospělých, pohárové body budou vypočítány z pořadí závodu dospělí+junioři, nicméně budou zveřejňovány dvě výsledkové listiny – dospělí spolu s juniory a výsledková listina, kde budou pouze junioři. Může se tak stát, že ti nejlepší junioři budou "na bedně" v obou věkových skupinách.
  • změna bodování Českého poháru vodáků (nikoliv bodování na trati, to zůstává stejné) – všichni víme, že stávající systém bodování v méně obsazovaných kategorií a závodech není až tak úplně spravedlivý a domníváme se, že uzrál čas na řešení. Pohárové bodování je matematicky popsáno v pravidlech, pro vysvětlení lze říci, že principem řešení je to, že v každé kategorii získává závodník tolik bodů, kolik je jeho časový odstup (časem se v tomto případě rozumí dosažený čas plus trestné body) na vítěze v jednotlivé kategorii. Zároveň se zavádí časový limit pro abslovování trati s tím, že pro rok 2020 platí - výsledný čas závodníka musí být menší než dvojnásobek čistého času (bez trestných bodů) vítěze plus 5 minut na každou bránu vyjma startu a cíle. Simulace nad výsledky z minulého roku ukazují, že s takto nastavenými limity získávají body téměř všichni.
  • všechny změny naleznete v pravidlech zažluceny

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00