Kanoe.cz

Oznámení o zrušení ČPV Otava 2016

Ahoj vodáci, vyhodnotili jsme všechny dostupné informace (dosavadní průběh vodního stavu, stav sněhu, případných vodních srážek a teplot) a dovolujeme si vám tímto oznámit zrušení sportovní akce Českého poháru vodáků na řece Otavě pro nevyhovující stav vody. Akce se měla uskutečnit 23. dubna 2016 v úseku Čeňkova Pila-Radešov a její organizací byl pověřen vodácký oddíl TJ Union Plzeň výborem Českého svazu kanoistiky.

Děkuji za pochopení, přeji příjemný a úspěšný den.

Jiří Mrkos
předseda TJ UNION Plzeň

 

Avatar uživatele Jirka
Jirka odpověděl/a na téma: #872 2 roků 1 den zpět
Každá rada dobrá :) ale statistika je jasná. Za posledních 35 let jsou stavy na horní Otavě nejlepší v posledním dubnovém týdnu a prvním týdnu v květnu (proto jsme se o tyto dva termíny "rozdělili" mezi sekcemi ČSK VT a sekcí slalom a sjezd). Bohužel v posledních 5 letech se situace dramaticky zhoršila, protože v horních partiích Šumavy chybí sníh, který při tání garantoval dostatečný průtok. Posunutí termínu do března situaci nevyřeší, pokud by byl i sníh, často ještě mrzne a tudíž to neteče nebo stejně málo. Byly roky, že netálo ještě ani koncem dubna. Navíc jsou zde zájmy NPŠ, které je nutno respektovat.
Na Otavě jsme "vyrostli" a mohu jednoznačně prohlásit (i jako spolupořadatel kdysi populární VTJZ Otava), že se Otava konala vždy první víkend v květnu!
Avatar uživatele Luděk
Luděk odpověděl/a na téma: #871 2 roků 2 dní zpět
Je to už třetí ročník a tak mne napadá, jestli by pořadatel neměl zvážit posunutí termín na březen - nebude tak hezky, ale bude větší šance na vodu. Pokud se nepletu, už se to tak kdysi jezdilo.
Avatar uživatele Mailoo
Mailoo odpověděl/a na téma: #869 2 roků 3 dní zpět
Škoda, Otava se nejela už dva roky, jestli se nepletu :-(