Kanoe.cz

Šumava se neptá. Favority ale náhradní trať nezaskočila.

Paloudova vodoSjezdaři se o další nominační body utkali na náhradní trati, stejně jako v minulých čtyřech letech. Vysoké teploty bohužel přišly o týden dříve a veškerá voda ze šumavských zásob, odtekla ještě předtím, než se na ní závodníci dostali. Z těchto důvodů byl závod přesunut na náhradní trať mezi Radešovem a Annínem.

 Ani náhlá změna trati nepřekvapila zkušené favority. Ondřej Rolenc v kategorii singlkanoistů opět nenalezl přemožitele a bral zlato v obou pohárových dnech. „Mám to radši delší a hlubší, ale trať byla i tak pro všechny závodníky stejná a tak si vítězství vážím. Zatímco klasická závodní trať z Čeňkovy pily do Radešova nám trvá skoro dvacet minut jízdy a je poměrně divoká, tak náhradní trať měla necelých deset minut a byla to samá mělčina. Bohužel ale přírodě neporučíme, tak musíme vzít za vděk tím co je.“ Říká suverén Ondřej Rolenc.

Rolenc vodo

Po dvou druhých místech na Kamenici, se tento víkend stal neporazitelným kajakář Adam Satke, který za sebou nechal jak Karla Slepicu s Filipem Hricem, tak čerstvého mistra republiky do 23 let Matyáše Zierise. „Na Čeňkárnu jsem přijel ještě víc motivovaný než na Kamenici, chtěl jsem porazit Filipa a věděl jsem, že když do toho dám všechno tak by to mohlo klapnout. Nakonec mi náhradní trať sedla a jsem spokojen.“ Komentoval svůj víkendový úspěch Adam Satke.

Satkova vodo

To samozřejmě nebyl jediný úspěch rodu Satkových. V kategorii kajakářek zvítězila v obou dnech sestra nejrychlejšího kajakáře, Martina Satková. V těsném závěsu za ní skončila druhá Anežka Paloudová, která si tak spravila chuť po neúspěchu z prvního a druhého Českého poháru na Kamenici a laťku posunula ještě výš, když zvítězila v obou závodech singlkanoistek. „Před závodem jsem si říkala, že zkrácení trati mi tolik vyhovovat nebude. Tréninku jsem ale věnovala maximum a věřila jsem, že když do toho dám všechno, tak bych to mohla zúročit, což se povedlo a jsem za to hrozně ráda, po opravdu nepovedené kamenici je to pro mě takové zadostiučinění. „komentuje svůj návrat na výsluní Anežka Paloudová.

Satke vodo

Mezi deblkanoemi zůstali neporaženi Daniel Suchánek s Ondřejem Rolencem. Nechali tak za sebou jak mistry světa Rygela s Veselým, tak nadějnou mladou posádku Jelínek-Kritek. „Z výsledků jsem nadšený, protože za těch deset minut, které tento závod má se nedostanu úplně do ideálního tempa. Navíc rozdíly jsou v tomto závodě minimální. Když jsme v polovině trati ztráceli dvě vteřiny na první místo, věděli jsme, že se do toho musíme opřít. Nakonec je z toho parádní vítězství, které podtrhlo naší letošní formu.“ Dodává háček vítězné posádky Daniel Suchánek.

Suchanek Rolenc vodoVšechny klasické nominační trati na mistrovství světa ve sjezdu jsou tímto pohárem za námi a nominace se tak dostala do své poloviny. Další dva závody, kde mohou budoucí reprezentanti ukázat své dovednosti se uskuteční 19. – 20.5. na umělé vodácké trati v Roudnici nad Labem.

Foto: Aleš Berka

Kompletní výsledky 3.ČP ve sjezdu

Kompletní výsledky 4.ČP ve sjezdu

 

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

AusOpen 2019

Instagram #czechcanoe

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF