Kanoe.cz

Vydrží na „Čeňkárně“ dostatek vody?

 DSC0764Víkend na Šumavě bude hostit mistrovský hattrick. Rozdají se sady medailí za MČR hlídek, MČR veteránů a MČR U23. Do své poloviny také postoupí nominace do seniorského reprezentačního družstva.

 

Druhý týden sjezdaři netrpělivě sledují kolísající vodočet na řece Otavě. Je tomu dlouhých pět let, kdy se naposledy závodilo na peřejích z Čeňkovy pily do Radešova. Krásná přírodní trať není nijak regulována a je jen na přírodě, jestli vodákům dopřeje dostatek vody pro splouvání. V posledních letech byly podmínky bohužel nepříznivé a sjezdaři se museli posouvat níže po proudu na náhradní trať. Posledních čtrnáct dní přitéká z tajícího sněhu dostatek vody. Den ode dne se ale průtok snižuje a otázkou zůstává, jestli se do konce týdne neklesne pod minimální úroveň pro splouvání. „Čeňkárna je klasická a krásná přírodní trať, která se jezdila roky. V posledních letech je tu trochu smůla na vodu. Vždyť někteří naši juniorští závodníci znají tuhle trať jen z vyprávění. To by se ale letos mohlo změnit.“ Říká reprezentační trenér Lukáš Novosad.

 DSC2012

Ať už hlavní, nebo náhradní trať na důležitosti závodů se nic nemění. V sobotu se po dopoledním 3.ČP ve sjezdu závodníci vrátí na start, aby změřili své síly při MČR hlídek. Závod družstev, ve kterém tři lodě z jednoho oddílu musí spolupracovat, aby co nejrychleji zdolaly trať, nabízí skvělou podívanou a zdravou rivalitu mezi jednotlivými oddíly. V kanoistických disciplínách se můžeme těšit jako každý rok na souboje mezi SK Vltava Český Krumlov a TJ Syntesia Pardubice. Mezi kajakáři vytáhnou své největší trumfy oddíly SKUP Olomouc i Bohemians Praha.

 DSC2735

V nedělním závodě budou nervy pracovat ještě o něco více. Čtvrtý závod Českého poháru, je zároveň druhým nominačním závodem na mistrovství světa. Kritéria pro výběr do reprezentace letos závodníkům moc neodpustí. Ze dvou klasických sjezdů a dvou sprintových závodů se započítají tři nejlepší výsledky a chybovat je tedy možné jen jednou. První nominační závod absolvovali budoucí reprezentanti na řece Kamenici. Po závodu na Čeňkově pile je pak čeká ještě sprintový víkend v Roudnici nad Labem, který určí konečné složení reprezentace.

 DSC2354

Teď už zbývá jen doufat, že ještě několik dní vydrží Šumava zásobovat řeku Otavu dostatečným množstvím vody a my se budeme moci všichni sejít u tradiční trati na soutoku Vydry a Křemelné a zafandit nejlepším českým sjezdařům při jejich výkonech.

Autor fotografií: Aleš Berka

Rozpis závodu 3. a 4. ČP + MČR družstev

Fotogalerie sjezdu na divoké vodě

Aktuální vodní stav - Rejnštejn

Instagram #czechcanoe

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF