Kanoe.cz

Mladé sjezdaře čeká vrchol sezóny na MS juniorů a U23

AAA 5021Po roce se čeští juniorští závodníci vracejí na řeku Mur, do rakouského městečka Murau, kde se od středy 26.7. bude konat mistrovství světa juniorů ve sjezdu. O mistrovské tituly se tu bude bojovat, teprve podruhé v historii, také v kategorii U23. Češi patří tradičně k těm největším favoritům a mají v medailovém ohni několik žhavých želízek.

 

„Letos to vypadá na opravdu silnou konkurenci. Poslední mistrovství světa, které se konalo v USA, bylo pro některé výpravy moc náročné jak logisticky, tak finančně a proto se některé slabší federace nemohli zúčastnit. Letos je ale šampionát zpět v Evropě a startovní listina je opravdu nabitá.“ Říká šéftrenér družstva U23 Lukáš Novosad na fakt, že do závodu jsou přihlášeni závodníci s osmnácti zemí. Mezi českými závodníky nebudou chybět ani taková jména světového sjezdu, jako letošní seniorská mistryně Evropy Klára Hricová, mistr Evropy ve sprintu Vladimír Slanina, nebo seniorská mistryně světa z roku 2016 Martina Satková.

FullSizeRender 2V současné chvíli však při tréninku nebojují závodníci mezi sebou, ale spíš s vodním živlem. „Díky prudkému dešti máme dnes v řece opravdu hodně vody, tolik jsme tu ještě nikdo neviděli. Pořadatelé ale tvrdí, že stejně jak řeka rychle stoupá, tak bude i klesat. V nejbližší době by se už tedy měla dle předpovědi situace lepšit. Všechny soustředění jsme tu absolvovali na velmi nízkém vodním stavu, takže je to pro tým teď trochu změna na poslední chvíli. To nám ale nevadí, na změny umíme dobře reagovat a pro dobré výkony samozřejmě uděláme maximum.“ Dodává Lukáš Novosad

Celý závodní program odstartuje středečním individuálním závodem v dlouhém sjezdu. Čtvrtek bude patřit dlouhému závodu družstev. Pátek a sobota pak přijdou na řadu závody ve sprintu. Dle informací pořadatele, bude možné sledovat středeční a čtvrteční závod v dlouhém sjezdu díky živým výsledkům. Páteční a sobotní závod by pak měl nabídnout dokonce živý videopřenos.

Živé výsledky MS juniorů a U23

Livestream - přímý videopřenos závodu (pátek a sobota)

Oficiální webové stránky MS juniorů a U23

Časový rozpis MS juniorů a U23

Kompletní složení juniorského družstva ČR

Kompletní složení družstva U23 ČR

Foto: Aleš Berka, Bram Sikkens

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF