Kanoe.cz

Světový pohár se blíží do finále. Češi dnes dosáhli na jednu medaili.

risaPředposledním závodem série Světového poháru byl dnešní sprint na umělém slalomovém kanále v německém Augsburgu. Na poměrně náročné pulsující trati se na stupně vítězů podařilo dostat pouze českému elitnímu závodníkovi Ondřeji Rolencovi, který bral ve finále singkanoistů bronzovou medaili. Nejrychlejší jízdu dne předvedl kajakář Richard Hála v kvalifikačním kole, ve finále bohužel obsadil devátou pozici.

 roldaKategorii singlkanoistů v dnešním závodě ovládla domácí německá hvězda sjezdu Normen Weber, který minulý týden oznámil konec závodní kariéry, a právě Světový pohár v Augsburgu označil za svůj poslední závod. Nejlepší český závodník Ondřej Rolenc se dokázal probojovat na třetí pozici. Vladimír Slanina bral páté místo. „V kvalifikační jízdě jsem měl v cíli trochu problém a málem jsem srazil fotobuňku. Naštěstí to ale nemělo na čas moc vliv a postoupil jsem hned z první jízdy. Ve finále mi až na jednu nepatrnou chybičku vše vyšlo, jak jsem si plánoval. Z třetího místa nejsem nijak zklamaný, ba naopak, dopadlo to, jak mělo. Závodím v Augsburgu velice rád, závody tu vždy mají vysokou úroveň, je to krásná divoká voda a navíc ještě v centru hezkého města.“ Říká Rolenc

barcaNaší nejlepší kajakářkou byla stejně jako minulý týden na Světovém poháru na řece Muotě Barbora Dimovová. Mladá litovelská závodnice dnes bohužel nedosáhla na medailovou pozici a se ztrátou pouhých dvou desetin vteřiny skončila na pátém místě. „V tréninku mi to na kanále celkem šlo, všechny jízdy se dařili, jak jsem chtěla. Při samotném závodě jsem se ale necítila ve své kůži. Snažila jsem se udržet si ideální stopu a tempo až do cíle, ale na medaili to dnes bohužel nestačilo. I přesto jsem s pátým místem moc spokojená.“ Komentuje svůj třetí start mezi seniory na mezinárodní akci Dimovová.

ceskej tymZklamání dnes zažil dlouhodobě nejlepší český sprinter Richard Hála, který dokázal v kategorii kajakářů zajet v druhé kvalifikační jízdě výrazně nejrychlejší čas celého dne. Ve finále se Hálovi výkon nepodařilo zopakovat a skončil na deváté pozici. „První kvalifikační jízda se mi moc nevyvedla, proto jsem nepostoupil do finále rovnou a musel jsem jet i druhé kvalifikační kolo. V tom jsem si asi vyplýtval svoji nejlepší jízdu a ve finále už se to bohužel tak nepovedlo. Samozřejmě je hezké zajet nejrychlejší čas dne, ale je pro mě trochu zklamání, že to nevyšlo právě ve finále.“ Popisuje své pocity Hála

O konečném pořadí Světového poháru rozhodne zítřejší závod v klasickém sjezdu, pořádaný řece Lech nedaleko Augsburgu. Na celkové vítězství má výborně našlápnuto singlkanoista Rolenc, tak doufejme, že zítra svou dominanci této kategorie potvrdí a doveze si domů titul celkového vítěze.

Výsledky 1. kvalifikační jízdy

Výsledky 2. kvalifikační jízdy

Celkové výsledky - Finále

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Instagram #czechcanoe

2019 Oceania Championships

AusOpen 2019

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV


letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF