Kanoe.cz

Šumava vodu nepustila. O tituly se bojovalo na náhradní trati.

DSC2727Po opravdu divoké Kamenici a Labi u Špindlerova Mlýna se sjezdaři přesunuli na klidnější řeku Otavu, kde se kromě nominačních bodů a závodů Českého poháru v klasickém sjezdu bojovalo hlavně o tituly mistrů republiky oddílových hlídek. Své mistrovské tituly si rozdělili také veteráni.

 

Bohužel divočejší úsek mezi Čeňkovou pilou a Rejštejnem, stejně jako v předchozích třech letech, nenabídl dostatek vody pro uspořádání závodu. Závodníci se tedy museli přesunout po proudu o kus níže na náhradní trať a svůj závod odjet na klidnějším, mělčinatém úseku mezi Radešovem a Annínem.

 DSC3123Sobotní odpoledne tato desetiminutová trať klasického sjezdu hostila právě MČR hlídek. V mužských kanoistických disciplínách kralovalo už po několikáté v řadě družstvo SK Vltava Český Krumlov, když bralo v kategorii singlkánoí první dvě příčky před hlídkou Pardubic a mezi deblkanoemi pak také první místo před druhými Pardubicemi a třetími Bohemians Praha. „Na závodě hlídek si v našem oddíle velmi zakládáme. Snažíme se na prvním místě budovat dobrý, přátelský kolektiv, který drží při sobě. Věříme, že z toho pak s dostatečnou dávkou tréninku vzejde třeba i dobrý výsledek. Za ten jsme samozřejmě jako kolektiv velmi rádi, ale prioritou je pro celý fungující oddíl hlavně dobrá parta. Vypadá to, že zatím nám to vychází.“ Řekl k úspěchu oddílu člen obou zlatých hlídek a trenér v jedné osobě Lukáš Novosad.

Mezi kajakářkami byla nejrychlejší trojice dívek z SKUP Olomouc ve složení Kneblová, Kneblová, Hricová. A na nejvyšším stupínku jsme tak mohli vidět, kromě obvyklých sourozeneckých dvojic, také méně obvyklou dvojici rodič – potomek. Na druhém místě pak skončilo družstvo KK Brno následované hlídkou z Českého Krumlova.

 DSC3533V kategorii kajaku mužů je současné rozložení sil mezi oddíly velmi vyrovnané a výsledné časy třech nejrychlejších oddílových hlídek se tak vešly do pouhých pěti sekund. Nejrychleji trať zvládla hlídka Olomouce ve složení Neubert, Hála, Hric. Není se čemu divit, jelikož poslední dva jmenovaní jsou také čerstvými reprezentanty ČR ve sjezdu. Stříbrné medaile ze závodu kajakářů si pak odvezli závodníci Bohemians Praha, zatímco bronz bralo družstvo Dukly Brandýs.

O republikové tituly se popraly dívky také na singlkanoi žen. V této kategorii ukázal svou singlířskou sílu klub KK Brno a jejich hlídka složená ze sester Satkových a Marie Němcové, když nedaly svým soupeřkám šanci a braly v tomto závodě jasné zlato. Druhé místo patřilo klubu SK Vltava Český Krumlov a třetí skočilo družstvo Olomouce.

Neděle patřila na stejném úseku řeky šestému českému poháru ve sjezdu a zároveň také MČR veteránu v klasickém sjezdu. Jak se nejen veteránům dařilo, se můžete podívat v kompletních výsledcích pod článkem.

Jak dopadla nominace na ME, kdo ze starých pušek si opět vyjel reprezentační trikot a kdo bude v reprezentačním týmu benjamínkem? Článek na toto téma čekejte již brzy.

Foto: Aleš Berka

Výsledky MČR hlídek v klasickém sjezdu

Výsledky 5.ČP ve sprintu

Výsledky 6.ČP ve sjezdu + MČR veteránů

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF