Kanoe.cz

Kvalifikace uzavřena. V zítřejším finále se představí osmnáct českých lodí

3b08e54b ea29 447f 8496 54b73aef77f9Deblové posádky uzavřely kvalifikace ve sprintu. V zítřejším finále zaznamenají české barvy osmnáct lodí. 

 Tentokrát deblové posádky závodily v jiném dni, než je tomu zvykem. Marek Rygel s Petrem Veselým skončili po první jízdě na čtvrtém místě, tudíž se přímo kvalifikovali do finále. Poslední, tedy pátou postupovou příčku, obsadila posádka Daniel Suchánek - Ondřej Rolenc. 

222c8e71 587d 42ab af40 b704da44c073“V horní části jsme málem vyplavali. Z ostra jsme střihli první zatáčku a vlna přicházející z boku nás málem převrhla. Toto nás mírně rozhodilo a já jsem opravdu nevěřil, že by to mohlo stačit na přímý postup. Pod prvním skokem nám vyšla “zlatá voda” a ztráta byla rázem dohnaná. Jsem rád, že se teď mohu v klidu soustředit na zítřek,” hodnotí Daniel Suchánek.

 Michael Šmoldas s Vojtěchem Zapletalem museli své kvality zopakovat v druhé jízdě. Dvojice českých reprezentantů zajela dobrý výsledek a reprezentovala se do sobotního finále. Rodinná deblkanoe Vladimír Slanina - Vladimír Slanina nepodala výkon hodný finále a šampionát pro ně na C2 končí. Vladimír Slanina mladší se tak bude moci plně věnovat své singlkanoi. 

 Nově vzniklá ženská posádka uzavřela dnešní kvalifikační boje. Marie Němcová s Terezou Kneblovou dnes obadily druhou příčku a vyjely si finále z první jízdy. Obě reprezentantky se věnují především singlkanoi, tudíž je v zítřejším finále je uvidíme hned dvakrát. 

dec04e25 60c6 41ac 8381 2b45ba22252b “Tréninku na deblkanoii jsme nevěnovaly příliš mnoho času. Naši prioritou je singlkanoe, tudíž jsme rády za postup do finále. Terka je na háčku občas dosti nevrlá a zřejmně zapomíná, že já sedím stále za jejími zády. Závodní jízda nám však vyšla dobře. Byly jsme synchronizované od začátku až do cíle, což bylo havním cílem pro dnešní závod,” komentuje po dojetí Marie Němcová. 

 Kvalifikace jsou uzavřeny a celý český tým má velmi dobře nakročeno. To hlavní totiž vypukne již zítra (28. 9.) ve finále, ve kterém se představí všechny kategorie ve sjezdu na divoké vodě. 

sjezd výsledky: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-championships/la-seu-d-urgell-2019/results-wildwater

 

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF