Kanoe.cz

Všichni kajakáři a kanoistky Fišerová s Říhovou postoupili do semifinále na mistrovství světa

xbV třřetím závodním dni na světovém šampionátu vodních slalomářů přišla řada na kajakáře a kanoistky. Z kvalifikačních jízd hladce postoupili kajakáři Prskavec s Přindišem a kanoistka Fišerová. Ostatní museli svou jízdu opakovat. Do nedělního semifinále se podívá i kajakář Hradilek a kanoistka Říhová, kteří si zajistili postup z jízdy opravné. 

xcNejlépe z českých kajakářů se s kvalifikační tratí popasoval Vít Přindiš, který dojel na 4. místě. „Až na drobné chybičky nahoře se mi jelo dobře. Vyšel mi střed trati, ze kterého jsem měl trošku obav, a jsem rád, že jsem dojel v TOP 10,“ hodnotí svůj dnešní výkon Přindiš. 

V závěsu za Přindišem dojel Prskavec (na Přindiše ztratil 13 setin). Ten však s jízdou spokojený nebyl, protože na trati udělal několik chyb. „Byla to kvalifikační jízda, kde člověk nechce udělat moc chyb. Dojel jsem pátý, takže nemůžu být nespokojený, ale pár chyb tam bylo,“ svěřuje se český kajakář.

Vavřinec Hradilek si ve své první jízdě připisoval 50vteřinovou penalizaci a musel se na trať vydat ještě jednou. V druhé jízdě si však všechny průjezdy pohlídal a kvalifikoval se do nedělního semifinále.

Z kanoistek se hned ráno z postupu radovala Tereza Fišerová. „Jelo se mi dobře, ve střední pasáži trati se objevily mírné potíže, ale i tak jsem to zvládla dobře. Jsem osmá, a to je dobrá výchozí pozice do semifinále,“ říká.

xnKanoistka Říhová musela svou jízdu opakovat, ale oprava se jí povedla a i ona se může připravovat na semifinále. Jedinou nepostupující Češkou je Kateřina Havlíčková, které k postupu chybělo 37 setin. 

První mistry a mistryně světa budeme znát už zítra – o medaile budou bojovat kanoisté a kajakářky. Semifinále a finále kajakářů a kanoistek je pak na programu v neděli.

Výsledky slalom: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-championships/la-seu-d-urgell-2019/results 

Stream ICF: https://www.youtube.com/playlist?list=PLWpi79GxUJdaxmSvEdhoc9t4PCTfxgT6e 

Program: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-championships/la-seu-durgell-2019/schedule

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF