Kanoe.cz

Šťastná šestka pro Kudějovou a Rohana ve finále Světového poháru v Seu

kudejova1Neděle uzavřela finále Světového poháru ICF ve vodním slalomu ve španělském Seu d´Urgell (8-10. 9). Ve finále se představili tři české lodě – Kateřina Kudějová dojela šestá mezi kajakářkami, Lukáš Rohan a Václav Chaloupka vybojovali šesté a sedmé místo mezi singlkanoisty.

V ranním semifinále kajakářek nevybojovala postupové místo do nejlepší desítky dvaadvacetiletá Karolína Galušková, která si ze Španělska nakonec veze 17. Rohan Lukasmísto. O jedno místo níže skončil mezi singlkanoisty olympionik Vítězslav Gebas. Kudějová postoupila jako šestá nejlepší kajakářka, singlkanoista Chaloupka z osmého a Rohan z desátého místa.

„Chtěla jsem se dostat do finále, což se mi povedlo. Jízdu jsem jela myslím si, že dobře, i když tam bylo pár chyb. Tady se musí vždycky pádlovat a makat a je to pak o desetiny. I když to není těžká trať, jiná se tady postavit ani nedá a chyby se dají udělat vždycky. Letos to bylo moje první finále, kdyby se mi to nepovedlo, byla bych asi hodně smutná. Takto před MS mi to myslím hodně pomohlo,“ řekla Kateřina Kudějová.

Chaloupka„Po kvalifikaci jsem měl ze své jízdy hrozně dobrý pocit. Po semifinále jsem chtěl to umístění ještě výrazněji zlepšit, co se mi bohužel nepovedlo. Jel jsem v podstatě úplně stejnou jízdu jako v semifinále, což mně trochu mrzí, ale šesté místo je přesto super. Letos jsem jel tři Světové poháry a třikrát jsem byl ve finále, což si myslím, že je neskutečný. Doufám, že si současnou formu přenesu do příští sezony,“ okomentoval Lukáš Rohan.

„Pro mě byl úspěch už jenom to, že jsem se do finále dostal, takže jsem si to neskutečně užil. Je to moje první finále na Světovém poháru a myslím, že jsem ten tlak docela ustál. Finále jsem jel trochu hůř, než to semifinále, ale jsem spokojený. Teď nás čeká 18hodinová cesta domů, takže to je to poslední a sezóna je za námi,“ řekl Chaloupka.

Výsledky: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-cup/la-seu-durgell-2017/rankings-results

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF