Kanoe.cz

Měsíc do mistrovství České republiky ve vodním slalomu v Praze - Troji

kudejova 1Už za měsíc (10 – 11. června) se nejlepší čeští vodní slalomáři představí na oblíbené trati v Praze – Troji v rámci bojů o národní tituly. Jen týden před Světovým pohárem, kterým v Praze odstartuje letošní seriál Mezinárodní kanoistické federace ICF, bude šampionát generálkou před boji se světovou špičkou a také soubojem o cenné body v rámci Českého poháru Skupiny ČEZ ve vodním slalomu.

Akce se koná za finanční podpory hlavního města Prahy. Současně se na M-ČR dospělých bude také závodit o tituly do 23 let. „Mistrovství ČR bereme jako nejprestižnější závod v rámci českých soutěži. A díky našim partnerům, zejména Skupině ČEZ a společnosti ČEPS, jej můžeme pořádat na odpovídající úrovni. Díky pojišťovně UNIQA a spolupráci s Českou Televizí můžeme divákům u televizních obrazovek nabídnout i přímý přenos,“ říká manažer Českého svazu kanoistiků sekce divoká voda Stanislav Ježek.

kasparSindlerPo konání šampionátu pod Lipenskou přehradou, který proběhl v době olympijských her, se akce přesouvá na trojskou trať. V Troji se naposledy pořádal v roce 2015. „Termín, který je přesně týden před Světovým pohárem nám trochu zjednodušuje organizaci a mistrovství ČR můžeme brát tak trochu i jako generálku na Světový pohár,“ dodává Ježek.

„Některé mobilní stavby (dočasná větší tribuna, konstrukce pro velkoplošné obrazovky) už budou připravené pro Světový pohár a tak je můžeme využít i pro MČR,“ dodává.
Republikový šampionát je součásti Českého poháru Skupiny ČEZ, takže se započítává i do soutěže o auto na rok v hodnotě cca 500.000,- Kč od společnosti AutoTreid pro nejlepšího vodního slalomáře. Tuto cenu vyhrává závodník s nejvyšším CELKOVÝM součtem bodů ze všech závodů ČP ČEZ. Pro vítěze čekají i atraktivní finanční odměny - 20.000 za vítězství, 10.000 za druhé místo a 4.000 za třetí příčku.

prskavec a atmosferaTituly bude obhajovat mezi kajakáři Ondřej Tunka, který to nebude mít v konkurenci Jiřího Prskavce, Víta Přindiše nebo Vavřince Hradilka určitě lehké.
Nejlepší kajakářkou byla loni Kateřina Kudějová. Mezi kanoisty, kde se kuriózně na prvním místě umístili dva závodníci, si dres s označením mistra republiky obleče olympionik a čerstvý táta Vítězslav Gebas a stříbrný z MS23 2016 Lukáš Rohan. Mezi singlkanoistkami bude obhajovat titul Tereza Fišerová. Olympionici z Ria Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem budou o další titul bojovat mezi deblkanoisty.

Mistrovství České republiky a Český pohár Skupiny ČEZ ve vodním slalomu budou probíhat v sobotu 10. a v neděli 11. června na umělé slalomové dráze v Praze – Troji. Mistrovství ČR v sobotu 10. června bude vysílané v přímém přenosu na ČT Sport v rámci dne s Českou televizí. Od 9 hodin začnou na ČT vstupy z Troje, doplněné pořady o historii kanoistiky, sjezdu na divoké vodě a kanoistice obecně. V 12:30 startuje přímý přenos finále Mistrovství ČR ve vodním slalomu 2017.

Pro více informací sledujte https://www.facebook.com/CzechCanoe/

Foto: Jan Luxík

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF