Kanoe.cz

Martina Satková dvojnásobnou mistryní světa. Zlato na MS ve sjezdu i pro Rolence

satkova mSjezdaři berou první medaile z mistrovství světa ve švýcarském Muotathalu (31. 5 – 3. 6). Univerzální závodnice Martina Satková vybojovala dva tituly mistryně světa – na kajaku i singlkanoe. Bronz na singlkánoi vybojoval Marek Rygel.

„Konečně po tak dlouhých letech je to zlatá na dlouhém závodě na mistrovství světa a jsem z toho hrozně nadšený, protože mi to trvalo takových let...,“ vylil si emoce Rolenc. „Ostatní Češi jeli taky super. Za mnou hned v závěsu třetí Marek Rygel, Tonda Haleš za ním a Láďa Slanina je taky v pětce. Takže paráda,“ dodal závodník, který získal poprvé titul mistra světa ve sjezdu na divoké vodě v roce 2014.

rolenc mPro Rolence je to jeden z dalších snů, které si na letošní sezónu stanovil na konci loňského roku: „Chtěl bych s parťákem vyhrát v kategorii C2 mistrovství světa v dlouhém sjezdu a zároveň vyhrát i na singlu sprint i dlouhý sjezd. Tedy vyhrát tři závody v jeden týden. Za dobu co jezdím, to zatím zvládl jen Francouz Guillaume Alzingre,“ plánoval před šampionátem.

„Dokázala jsem vybojovat dva tituly mistryně světa v kategorii dospělých, takže je to absolutní úspěch. Navíc můj brácha byl čtvrtý, takže jsem šťastná. Poslední tři týdny jsem té přípravě věnovala hodně. Byla jsem tady na soustředění, zvykala jsem si na tu vodu tady, pak tréninky v Praze, takže makala jsem a je to hodně vydřené a zasloužené. Je to pro mě historický okamžik, i když ta moje historie zatím není moc dlouhá. Na sprint se těším taky, i když sprint je víc o štěstí,“ popsala Martina Satková.

Od čtvrtka do neděle pak budou postupně bojovat o tituly v dlouhém sjezdu a sprintu v individuálních i týmových závodech.

Foto: Aleš Berka

Všechny závody můžete sledovat živě na streamu: http://swisscomstream.ch/kanuwm/

Veškeré další informace pak můžete najít na webových stránkách MS:
http://www.wm-muota2018.ch/en/home/

Live výsledky : http://live.results.cz/schedule.php?event=201825CPW6rnl

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Instagram #czechcanoe

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF