Kanoe.cz

Je rozhodnuto. Sjezdaři doplnili nominační skládačku.

Závod Českého poháru ve sjezdu rozhodl tento víkend o finálním složení reprezentačního družstva pro mistrovství světa. Poslední nominační body si sjezdaři rozdělili při nedělním DSC 9602 mistrovství České republiky jen necelý týden před odjezdem do místa konání světového šampionátu ve švýcarském Muotathalu. Napínavé souboje až do posledního závodu, slzy štěstí i smutek z neúspěchu, to vše přinesly letošní sprinty v Roudnici nad Labem.

Už v polovině nominace bylo jasné, že v kategorii singlkanoistů si své místo zajistil úřadující mistr světa Ondřej Rolenc. Na zbylé tři trikoty si ale brousilo zuby hned několik vynikajících singlířů. Výkon hodný zařazení do sci-fi žánru ale převedl o závodním víkendu žatecký borec Vladimír Slanina, který dokázal zvítězit v obou závodních dnech a po dvou šestých místech v úvodu nominace si tak jasně řekl o místo v týmu. „Mám samozřejmě obrovskou radost. Popravdě po výsledcích v dlouhém sjezdu už jsem byl téměř smířený s tím, že se letos do Švýcarska nepodívám. Dokonce už jsem si plánoval, co budu v týdnu, kdy je mistrovství, dělat tady v Čechách. Nicméně do Roudnice jsem si dojel několikrát zatrénovat a tajně jsem doufal, že bych to ještě mohl zvrátit, což se povedlo a já jsem poprvé v životě získal titul mistra republiky ve sprintu.“ Říká Slanina, který svým vítězstvím na MČR přerušil mnohaletou dominanci Ondřeje Rolence.

DSC 7317

Svým výkonem v kategorii kajakářek potvrdila svou jasnou pozici vítězka obou závodů Martina Satková. V těsném závěsu za ní se dvěma druhými místy skončila Anežka Paloudová, která tak ukázala, že po roční závodní pauze způsobené zdravotními problémy se s ní musí počítat. „Upřednostňuju dlouhý sjezd před sprintem. Po tom, co jsem zazdila první dlouhý nominační závod na Kamenici, mi ale bylo jasné, že budu muset zajet dobrý výsledek ve sprintu. Kvůli tomu jsem věnovala spoustu času sprintovým tréninkům, které se nakonec zúročily.“ Popisuje svůj boj Anežka Paloudová. Satkovou s Paloudovou doplní další dvě zvučná jména a to konkrétně mistryně Evropy v dlouhém sjezdu Klára Hricová a jediná česká držitelka World Paddle Awards Barbora Dimovová.

DSC 7536

Mezi kajakáři byla situace nejasná až do poslední chvíle. V první části nominace si o reprezentační pozici nejvýrazněji řekl Filip Hric s Adamem Satkem, kteří si připsali každý jedno vítězství. Hric si pak pojistil svou nominaci nedělním vítězstvím na mistrovství České republiky. „S dnešním závodem jsem nadmíru spokojený. Specializuji se přece jen spíš na klasický sjezd a titul z MČR ve sprintu v tak nabité konkurenci jsem opravdu nečekal.“ Říká vítěz nominace Filip Hric. Výhra v sobotním závodě katapultovala do reprezentace také svérázného kajakáře Vojtěcha Zapletala. „Je to super. Vlastně se mi tady o víkendu splnil sen, protože na druhém místě se umístil můj bratr Mikuláš a být spolu na dvou nejvyšších stupních v Českém poháru, to jsem si vždycky přál. Do Švýcarska se těším, je to poměrně těžká voda, to já mám rád a jak s oblibou na závodech prohlašuji, tak tlustý jezdí z kopce rychle. To se v Roudnici potvrdilo a doufám, že to tak bude i na mistrovství světa.“ Doplnil vítěz sobotního závodu Vojtěch Zapletal.

DSC 8127

Mezi deblkanoisty nedošlo k velkým překvapením. Titul mistrů republiky a první místo v nominaci potvrdila dvojice Marek Rygel s Petrem Veselým. Stříbro z MČR brala českokrumlovská dvojice Haleš-Novák a bronz úřadující mistři Evropy Rolenc se Suchánkem.

Martina Satková dokázala uhájit první nominační místo také v kategorii singlkanoistek a to stejně jako na kajaku před českokrumlovskou sokyní Anežkou Paloudovou. Třetí závodnicí v českých barvách na světovém šampionátu se stane Marie Němcová.

Foto: Aleš Berka

Kompletní výsledky 5.ČP ve sjezdu

Kompletní výsledky 6.ČP ve sjezdu + MČR ve sprintu

Nominace na MS ve sjezdu - tabulka

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF