Kanoe.cz

TOBA KAYAK MARATON

PB240488Koncem listopadu se zúčastnila trojice kajakářů z ČR prvního ročníku maratonu na největším sopečném jezeře světa Lake Toba v Indonesii. Zajímavostí je, že tento maraton vznikl na základě informací, které od nás získal Charles Simson, který s námi poprvé v životě na tomto jezeře pádloval před necelými dvěma lety. Článek o této cestě vyšel v posledním čísle časopisu Pádler.

To co jako pořadatelé dokázali je až neuvěřitelné. Dopravili na místo startu kajaky pro všechny účastníky a to vzhledem k nedostatku kajaků v Indonesii je nadlidský výkon. Sportovní vybavení je v této zemi zatíženo clem 80%, takže cena se pak vyšplhá na neúměrnou výši. Kajaky se dopravovali z Jávy a Malajsie. Většina závodníků, byla odkázána na materiál, který byl k dispozici. Jako dobrý tah pro propagaci kanoistiky byl současný závod na tradičních kanoích a dlabankách na kterých domorodci stále denně vyjíždějí na lov ryb.

Vzhledem k rozmanitosti kajaků K1 a sledování pádlování soupeřů  se řada kajakářů přehlásila na kategorii K2 v domnění, že na price money v této kategorii nedosáhnou. Kategorie K2 měla všechny kajaky od jednoho výrobce, takže podmínky byly pro všechny stejné.

I my jsme se rozhodli, že pojedeme na K2 jelikož kajaky slušnější úrovně se na nás nedostali a lepší kajakáři si poslali na místo svoje. Takže to bude to bude premiéra.

V kategorii K1 za ČR nastoupil Vašek Kabrhel a stal se vítězem tohoto maratonu, kde první cena byla dotována částkou 7 000 000,- IDR.

PB260865Na K2  za ČR startovali o dvě generace starší veteráni než většina účastníků. Jiří Choroš Hron a Zdeněk Pašík Herzán. Po startu jsme se drželi na pěkném pátém místě, ale zkušenosti z maratonů nás postupně posunuli po velkém boji až na třetí místo s dotací 5 500 000,- IRD.

Náš úspěch byl i k velké radosti pořadatelů, protože několikrát byl při zahájení i vyhlašování zdůrazněn podíl na maratonu vodáků z Czech republic.

Jak bylo také řečeno, vodáci z ČR budou vždy v Indonésii vítáni.

Zúčastnili se závodníci, většinou rychlostní kanoistika, z Indonesie, Malajsie, ČR a jeden závodník za GB, ale žijící v Indonésii.

Další vodáckou akcí která následovala je White Water World festival na Asahan River, kde také startovala jedna posádka z ČR.

Lake Toba leží na rovníku v nadmořské výšce 904 m.n.m. a je dlouhé 100 km.
Maximální hloubka se uvádí 529 m.
Přesto je pádlování ve vedru a vlhku velmi náročné.

Obrázky z maratonu najdete na FB Jiří Choroš Hron alba,  2017 Toba kayak maraton.

 

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

AusOpen 2019

Instagram #czechcanoe

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF