Kanoe.cz

Kolotoč českých pohárů ve sjezdu se roztočí na Kamenici

Již o tomto víkendu 15. – 16.4 odstartuje série Českého poháru ve sjezdu a to tradičně na řece Kamenici v Jizerských horách. Tuto sjezdovou trať není třeba dlouze představovat.Téměř AAA 1252šest kilometrů dlouhý závodní úsek zaříznutý v údolí řeky Kamenice startuje v obci Plavy a je nabitý krásnými peřejemi a průskoky. Proslulé názvy jako Pomníček, Prádelna, Soutěska, nebo Tobogán budí u nováčku velký respekt a strach. Zkušení závodníci ale mají tuto řeku velmi v oblibě a nejeden z nich ji nazývá svou oblíbenou závodní tratí. 

V sobotním i nedělním závodě nepůjde jen o první body do Českého poháru ale také o první body do nominace na květnové mistrovství Evropy ve sjezdu, které se letos koná v makedonském Skopje. Celkový výsledek nominace pak budeme znát po dalších dvou víkendových kláních situovaných na řeku Labe do Špindlerova Mlýna a na řeku Otavu u Čeňkovy pily.

AAA 1175Závodníci se na start nejvyšší české sjezdové soutěže svědomitě připravují a tak jsme o uplynulém víkendu mohli na veřejných závod po celé republice sledovat i naší sjezdovou špičku. Závodníci se mezi sebou porovnali na „rozjížděcích“ závodech v Hanušovicích a v Bechyni. Zajímavou alternativu zvolila část krumlovského oddílu SK Vltava, kteří vyrazili kousek za hranice s Německem na řeku Ilz u města Passau. Pro české sjezdaře je tato řeka zatím celkem neznámá, nicméně Pasovští zde už několikátý rok ve stejném termínu pořádají nominační závody do Německého reprezentačního družstva. Jedná se o velmi pěknou kamenitou malou říčku, kterou je třeba pro jarní svezení rozhodně doporučit.

Kdo už se nemůže závodu na Kamenici dočkat, nebo by chtěl jen připomenout, jak divoká voda v tomto krásném přírodním kaňonu vypadá, ten se může podívat na reportáž České televize z roku 2015: 

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10103510226-sport-v-regionech/215471290031020-cp-ve-sjezdu-na-divoke-vode-2015-kamenice/

Časový rozpis všech akcí na Kamenice pak najdete zde:

rozpis

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF