Kanoe.cz

Livigno letos šetřilo sněhem, ale sjezdaři si soustředění pochvalují

livigno 1Jen týden po návratu z francouzského Ardèche vyjela sjezdová reprezentace na další soustředění, tentokrát už ale na jiné vodní skupenství. Již několik sezón zahajují sjezdaři na divoké vodě zimní přípravu běžkařským soustředěním v italském Livignu a ani letos tomu nebylo jinak.

Toto italské horské středisko poskytuje svojí vysokou nadmořskou výškou, která i v nejnižších polohách přesahuje 1800 m.n.m., ideální podmínky pro zimní přípravu a to i na začátku prosince, kdy u nás ještě není sněhová pokrývka tak jistá. Takový je tedy předpoklad, příroda je ale nevyzpytatelná a letošním roce mnoho přírodního sněhu nenadělila. Naštěstí ale díky místní technice a umělému zasněžování byl připraven 3km dlouhý okruh, který se během týdne rozrostl až na 6km. To je sice jen malý zlomek tratí, které jsou v tomto středisku normálně v provozu, nicméně pro trénink a rozježdění i tento kratší okruh bohatě stačil.

IMG 1309Až na pár výjimek odjelo na tréninkový kemp celé družstvo. Mezi sportovci nechyběly letošní mistryně světa Anežka Paloudová a Martina Satková, obhájce světového sjezdového titulu Ondřej Rolenc, ani letošní deblířští mistři světa ze závodů hlídek Marek Rygel, Martin Novák, Filip Jelínek a Antonín Haleš.

„Počasí bylo bezchybné, každý den sluníčko, perfektně upravené tratě, spousta dobrého jídla a zábavy. Makala jsem pořádně, teď jen krátký oddech a zimní příprava bude pokračovat,“ okomentovala začátek zimní dřiny Satková.

livignoBěhem týdne proběhlo náročných deset běžeckých tréninků, mezi kterými nechyběl ani tradiční kontrolní závod a v součtu se výkony pohybovali kolem dvou set naběhaných kilometrů. To všechno už si zaslouží pořádnou regeneraci a tak bylo nezbytné několikrát navštívit místní saunový svět, kde ze sebe sportovci mohli setřást únavu a doplnit ztracenou energii.

„Livigno je vždycky takový dobrý start, motivace a povzbuzení před obdobím zimní přípravy, která je hlavně o nabírání síly na další sezónu, běhání, posilování a podobných aktivitách. Bohužel ještě nebyla otevřená většina běžkařských tratí, nicméně počasí bylo skvělé a místní kolečko krásně stačilo pro nahltání prvních stovek běžkařských kilometrů,“ dodal na závěr Haleš.

Instagram #czechcanoe

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF