Kanoe.cz

Mladí vodní slalomáři opět pokořili svět a obhájili cenné vítězství v hodnocení národů

Galuskova vyhl 1Reprezentační trenér juniorů, pan RNDr.Jiří Kratochvíl  krátce zhodnotil úspěšné vystoupení na MSJ + U23 2019  ve vodním slalomu

Mladí vodní slalomáři opět pokořili svět a obhájili cenné vítězství v hodnocení národů

     Ještě jednou se krátce vraťme k o víkendu ukončenému Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let, na kterém startovali reprezentanti 47 zemí a které bylo pro naše barvy tak úspěšné.

     Naši mladí závodníci v individuálních kategoriích získali celkem devět medailí (z toho pět titulů mistrů světa) a současně vybojovali i další vysoce hodnocená finálová umístění. To byly samozřejmě cenné individuální výsledky.

     O úspěšnosti celého systému přípravy vodních slalomářů však také hodně vypovídají výsledky tříčlenných týmů (hlídek), kde jenom vysoká výkonnost spolu s psychickou odolností a určitou osobní odpovědností, včetně vysoké vzájemné souhry (moderní je termín souznění) všech tří závodníků (závodnic), zaručuje úspěch – možnost zisku některého z cenných kovů. Vždyť často jediný nesprávný záběr nebo i jemný dotyk branky kteréhokoliv člena hlídky může ukončit naděje na dobré umístění.

     Na MSJ a MS U23 v Krakově naše týmy dokázaly vybojovat z osmi hlídkových kategorií šest medailí, což svědčí o jejich vysoké kvalitě přípravy. O jednu medaili méně odváží ze soutěže hlídek z Krakova francouzská výprava, po třech medailích pak reprezentanti Velké Británie a Německa.

   Při hodnocení úspěšného vystoupení naší výpravy je třeba však ještě zdůraznit jeden moment. Českým závodníkům se opět podařilo obhájit vysoce ceněné vítězství v hodnocení národů. Právě hodnotící systém odráží sílu jednotlivců a týmů zúčastněných výprav.A to je samozřejmě pro naše závodníky a trenéry výzva. Vždyť další Mistrovství světa juniorů proběhne na obtížné trati ve slovinském Tacenu již za necelý rok.

RNDr. Jiří Kratochvíl - trenér reprezentačního družstva juniorů

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF