Kanoe.cz

Poprvé od roku 1993 se představí sjezdaři po boku slalomářů na společném mistrovství světa

aDSC 1030Českou kanoistiku čeká již příští týden (27. 9. – 1. 10) historický okamžik. Na umělé trati ve francouzském městečku Pau, ležícím na samotném úpatí Pyrenejí, se po více než 24 letech uskuteční mistrovství světa, kde se kromě vodního slalomu pojede i sjezd na divoké vodě. Rozšířený program, o kterém rozhodla v loňském roce Světová kanoistická federace ICF, byl úspěšně otestován již vloni v rámci Světového poháru na stejné trati.

aDSC 1256Právě v těchto dnech se český kanoistický tým přesouvá do dějiště šampionátu. Představil se dnes na tiskové konferenci v hotelu Jalta. Zajímavou novinku vítá i šéftrenér české reprezentace Jiří Pultera.

„Těžko byste v Čechách hledali sport, který by vozil z velkých akcí tolik medailí jako vodní slalom a sjezd na divoké vodě. V letošním roce obhajujeme dva individuální tituly mistrů světa ve slalomu a díky propojení se sjezdem se můžeme lehce stát nejúspěšnější zemí šampionátu. Do Francie vyrážíme s velkou motivací, pro oba sporty je to naprostý vrchol závodní sezony,“ řekl Pultera.

Pro většinu olympijských medailistů je po-olympijský rok náročný hlavně díky společenským událostem. Jiří Prskavec, ale stíhal oboje – trénovat i věnovat se společenským a mediálním záležitostem. Dokáže bronzový na mistrovství Evropy předvést podobný výkon jako třeba Vávra Hradilek, který po olympijském úspěchu dokázal vyhrát mistrovství světa v Praze v roce 2013?

„Je pravda, že po zisku medaile z Ria toho na mě bylo opravdu dost, naštěstí mi s mediálním tlakem i koordinací akcí hodně pomohl manažer Martin Müller, hlavně díky němu jsem přípravu na další sezonu zahájil včas. Letos je pro mě samozřejmě MS vrcholnou akcí, obětoval jsem přípravě přímo v dějišti i účast na světovém poháru v italské Ivrei. Aktuálně se cítím výborně a závodní formu mohu s klidem srovnat i s olympijskou sezonou,“ prozradil Prskavec.

Vít Přindiš dokázal letos vyhrát celkové pořadí Světových pohárů, přesto nemá pocit, že by měl pro tuto sezonu splněno.
„Titul ze Světáků mě nesmírně těší, je to něco, co vám už nikdo nevezme. Do Francie odjíždím v top závodní formě a byla by škoda to nezúročit. Cílem je samozřejmě finále, tam se už v tak nabité konkurenci, jako je mužský kajak, může stát naprosto cokoliv,“ dodal Přindiš.

Ondřej Rolenc je v posledních letech tahounem české reprezentace ve sjezdu na divoké vodě. Prakticky není vrcholné akce, kde by hlasatel nevyvolával jméno Rolenc při slavnostním ceremoniálu. Teď se představí v českém týmu po boku Prskavce a Přindiše.

„S klukama se známe už z juniorských let, kdy jsou i některé české závody úzce propojené. Kombinace slalomu a sjezdu přinese určitě hlavně pozitivní ohlasy, je to pro mě obrovská výzva, přiznávám, že bych byl hodně zklamaný vrátit se domů bez medaile,“ uvedl Rolenc.

Česká výprava odlétá do dějiště mistrovství světa ve Francii už v úterý brzkých ranních hodinách.

Foto: Irena Vanišová

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF