Kanoe.cz

Smutná správa

V pondělí 11.4. odešla do kanoistického nebe ikona české kanoistiky pan Jaroslav Baďura. PARTE ZDE

Jarda byl zakládajícím členem kanoistického oddílu Vysoké školy Praha. Spolu s deseti dalšími nadšenci v roce 1958 začal stavět svépomocí loděnici v Malé Chuchli, kde pak působil nejdříve jako závodník, (na C2 spolu s parťákem Jardou Janů patřil k nejlepším v republice) a po skončení závodní kariéry se stal trenérem a později byl dlouhá léta předsedou oddílu. Pod jeho vedením se oddíl VŠ Praha později USK Praha stal jedním z nejúspěšnějších oddílů v republice.

Vedl juniorské reprezentační družstvo rychlostních kanoistů, vedl úspěšné reprezentační posádky deblkanoistů a byl členem předsednictva Československé kanoistické federace. V Českém svazu kanoistů od roku 1993 byl členem výboru a předsedou Sportovně technické komise. Poslední roky svého života věnoval zkvalitnění evidence členské základny rychlostní kanoistiky.

Jen těžko si budeme zvykat, na to, že ho již nebudeme vídat na břehu, či v cílové věži na našich závodech.          Čest jeho památce.

Pro zájemce o slalom - jak začít?

Vodní slalom je přitažlivý a náročný sport, provozovaný v krásném prostředí. Zájemce intenzivně naučí vodácké technice, která se hodí nejen během závodní kariéry, ale i po jejím skončení při rekreačním vodáctví. Protože co Čech, to vodák. Zde je malý úvod do systému závodění.

Pro zájemce o slalom - časté dotazy

Důvodů, proč sportovat a proč si vybrat zrovna vodní slalom je řada. Slalom je na první pohled atraktivní a zábavný, z dětí vychovává otužilé a odolné jedince, kteří se hned tak něčeho nebojí. Řada rodičů a to i z řad vodáků si ale klade otázky, jestli není pro dítě lepší provozovat vodáctví nějakou nezávaznou formou, jen občas, jen turisticky, jen v horkém létě. Zde je odpověď na některé z nich: 

O vodním slalomu

 Základní informace o vodním slalomu pro nezasvěcené...

Historie vodního slalomu

 Historie vodního slalomu a slalomových závodů s některými méně známými fakty.

Bezpečnost vodního slalomu

Všichni závodnícimusí mít podle pravidel při závodě vestu a přilbu. Aktuální tabulka s přilbami a vestami, které jsou registrované u ICF,  je k dispozici na tomto odkazu.

Pozor ale na jednu skutečnost: Podle  pravidel musí mít vesta pro dospělé výtlak 6,12 kg nebo 60 N, některé certifikované vesty mají nosnost menší a přesto jsou v tabulce uvedeny. Proto při výběru vesty nestačí jen kontrolovat její registraci v tabulce, ale také nosnost, která je vyznačena na vestě a je u většiny výrobců i na jejich stránkách 

 

O sjezdu

Proč jezdit sjezd na divoké vodě? Zde je popsáno, čím přitahuje tento krásný sport.

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF