Kanoe.cz

„Olympijská trať v Tokiu je neregulérní,“ shodují se vodní slalomáři

Prskavec vytah TokioPrskavec, Přindiš, Fišerová a další slalomáři se na přelomu listopadu a prosince vydali otestovat novou trať vybudovanou pro olympiádu v Tokiu. Ta od nich bohužel schytala především kritiku. „Je neregulérní,“ zní z úst závodníků.„Trať je proměnlivá, téměř všude rozhoduje náhoda. Pokud se na ní pojede olympiáda, pravděpodobně to nebude fér závod,“ hodnotí slalomovou dráhu kajakář Prskavec, úřadující mistr světa a bronzový olympionik z Ria.

Slalomáři se shodují, že trať, která byla vymodelována a navrhuta na ČVUT, by měla být těžší, chybí tam pěkné vlny, válce i pasáže, kde by se v závodě daly postavit zajímavé kombinace branek, zejména druhá část je „bez hlavy a paty“.

Přitom spád vody i průtok je podobný jako na slalomové dráze v Praze-Troji a prakticky totožný s olympijskou tratí v Riu de Janeiru. Problém je v tom, že Japonci při stavbě slalomové dráhy do koryta přidali příliš velké množství překážek, a tím průtok vody zpomalili a zadrželi.

Prskavec Tokio trat„Člověk se tam nemůže na nic spolehnout. Jednu jízdu ho to krásně proveze a druhou se ‚brodí‘ vlnami a válci, které tam předtím nebyly, a to není úplně správné,“ popisuje Přindiš, letošní mistr Evropy. S ním souhlasí kanoistka Tereza Fišerová: „Není tam žádný pořádný válec ani vlna. Je to spíš o náhodě a přijde mi to celé takové nedodělané.“

Nejde ale jen o české závodníky. „Nemám rád, když proud není čitelný a rychlý. Když se kvůli překážkám voda zavírá a mění. Rozhodně to není regulérní,“ opakuje stříbrný olympionik z Ria Slovinec Kauzer. S ním souhlasí i světová jednička na kanoi i kajaku Australanka Jessica Foxová. Ta ale dodává, že navzdory tomu si užila tréninky, a připomíná, že na slalomové dráze se ještě budou provádět úpravy.

Japonci mají na úpravu slalomové dráhy ještě 5 měsíců. Nejpozději 21. května, kdy začíná další tréninkový kemp, však musí být vše hotovo a slalomová dráha už musí být připravená na olympijské hry.

Prindis TokioTeam CZE Tokio

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF