Kanoe.cz

Prskavec zhypnotizoval davy v Troji a obhájil celkové prvenství

prskavec victoryVrcholem slalomářského víkendu na Světovém poháru v Praze bylo jednoznačně finále kajakářů. Hned tři české lodě chtěly před zaplněnými tribunami bojovat o cenné kovy. Excelentní jízdou si pro prvenství a obhajobu celkového titulu ve Světovém poháru dojel Jiří Prskavec. Stříbro v neděli (8. září) pro Víta Přindiše, třetího závodníka v letošním celkovém hodnocení.

Úvodní čas 98.63 s včetně dvou trestných vteřin nasadil Polák Dariusz Popiela. Když však vyrazil na trať Vavřinec Hradilek, hned od prvního mezičasu přepisoval tabulky. Na prvním mezičase byl rychlejší o vteřinu, na druhém už náskok zvýšil na další tři. V cíli pak měl skoro o 8 vteřin lepší čas než polský kajakář. Čas 93:00 s znamenal jednoznačně průběžné vedení. Pak ovšem přišlo dlouhé přezkoumání sporného průjezdu protivodné branky č. 21 a Hradilek nakonec vyfasoval 50 prindis ciltrestných vteřin. „Jel jsem na riziko, ale byl jsem přesvědčený, že jsem bránu viděl takhle a že tyčka musela jít asi před mojí bradou. Ale je to sport, strašně mě to mrzí,“ řekl zklamaný Hradilek, který se nakonec propadl pořadím až na deváté místo.

Nový vedoucí čas v hodnotě 94.82 s poté nastavil Slovinec Peter Kauzer, byl však zatěžkán dvěma trestnými vteřinami. Ale dlouho se na pozici vedoucího závodníka neohřál. Do vln se totiž pustil Vít Přindiš, který předvedl neskutečnou řež v brankách. Důležité bylo, že zajel čistě a stáhl čas na 93.20 s.
Vyloženě nepovedený závod prožil Brit Joseph Clarke. První šťouchy nabral na brankách 3 a 4, poté přidal ještě další čtyři doteky a bylo jasné, že s dvanácti trestnými vteřinami nemůže pomýšlet na dobré umístění.

Francouz Boris Neveu se snažil, seč mohl, ale i když jel rovněž bezchybně, na Čecha ani on nestačil. Na startu zbývali poslední dva závodníci. Jiří Prskavec vlétl na trať ve velkém stylu, a pokud si v semifinále dovolil pár metrů vypustit, tady jel na tisíc procent. Předvedl úžasnou a dravou jízdu a když projel cílem, jeho čas byl o 2,53 vteřin lepší než Přindišův. Dvě české medaile byly jisté.
Poslední na trať vyjel Ital Giovanni De Gennaro. Nebyl to ale povedený výkon. Dva trestné doteky přišly už v prvních brankách, další dva přidal v samém závěru trati a skončil nakonec sedmý.

 7188042134078616205 MH 2050Vítězem soutěže kajakářů se stal Jiří Prskavec, který tak zároveň obhájil i celkové prvenství v žebříčku Světového poháru. „Po dvou letech jsem tady prolomil smůlu, kdy se mi nedařilo vyhrávat žádné velké závody. Končil jsem na druhých a třetích místech a opravdu už to chtělo tu jedničku. Jsem strašně rád, že se mi to povedlo zrovna tady, kde to shodou okolností bylo i to poslední vítězství v letošním celkovém hodnocení,“ dodal Jiří Prskavec.

Stříbro vybojoval Vít Přindiš. „Na trati jsem dnes nechal úplné maximum, co jsem měl. Dole jsem byl úplně kožený. Dlouho se mi nestalo, že bych dojížděl poslední brány s tím, že nemám v rukách žádnou energii. Naštěstí to bylo dobré, diváci ale obrovsky pomohli, ten jejich hukot mě nenechal odpočinout a naopak mi dodal ještě energii do žil. Čeká mě teď ještě závod v extrémním slalomu, ale ten hlavní úkol pro tento víkend jsem si splnil. Myslím, že jsem tu předvedl hodně kvalitní jízdy. Jsem strašně rád, že jsem doma ukázal, že čeští kajakáři patří k nejlepším na světě. A kdyby Vávra nedostal pa desátku, byli bychom na stupních všichni tři, to by bylo takové trojské Nagano,“ řekl Přindiš.

Bronz získal Francouz Boris Neveu. „Nebyla to moje nejlepší jízda, ale s bronzem jsem spokojený. Je to moje druhá medaile v letošním Světovém poháru. O to víc si jí cením, že je právě z Prahy, protože domácí závodníci jsou neskuteční. Závody jsem si užil, vždy je pro mě čest zajezdit si na pražské trati,“ řekl Neveu.

Výsledky zde: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-cup/prague-2019/results

Foto: Jan Homolka a Martin Hladík

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF