Kanoe.cz

Vítězný double pro Foxovou, Fišerová třetí na Světovém poháru

2432567021075844478 MH 1344Australanka Jessica Foxová se stala královnou Světového poháru nejen v Praze - Troji, ale i celkového podniku letošní série. Dokázala vyhrát nejenom závod kajakářek, ale byla neporazitelná i kanoe. Bronzovou pozici skvěle vybojovala domácí Tereza Fišerová.

Nervózní začátek finále kanoistek skvěle rozjela Číňanka Shi Chenová, která se až do poloviny startovního pole průběžně vedla i se čtyřmi trestnými vteřinami. Tu pak vystřídala až rozdílem dvanácti setin sekundy Francouzka Lucie Bauduová časem 124.83 s. S těžkou tratí se dokázala slušně popasovat Rakušanka Nadine Weratschnigová, která se dostala do průběžného vedení i s šesti trestnými vteřinami.

 5961428724311891130 MH 1902Úplně jiný pohled byl však na českou loď Terezy Fišerové. Vyvarovala se šťouchu v horní části jako v semifinále a úžasně klouzala zejména v těžké kombinaci 9 až 11. Pak se však zdržela u poslední protivodné branky 24, kde nabrala nešťastný dotyk. I tak šla do průběžného vedení. Za ní byly ještě tři závodnice, pouze chyba jedné z nich by Fišerové přinesla medaili.

A odpověď přišla vzápětí. Brazilka Ana Satilaová nabrala šest trestných vteřin a dojela už mimo pódiové pozice. Češka tak měla kov jistý.

Jessica Foxová z Austrálie však poté ukázala, kdo je skutečným šampionem v ženském vodním slalomu. Fenomenální závodnice se i s jedním šťouchem usadila pevně na prvním místě s časem 113.95 s. Poslední závodnicí ve vlnách byla Britka Kimberley Woodsová, která jela téměř stejně rychle jako Foxová. Nakonec brala stříbro, za Foxovou přitom skončila jen o pouhé čtyři setiny sekundy (113.99 s). „Dala jsem tomu všechno od startu do cíle. Slyšet fandění z tribun hned od první brány bylo neskutečné. A jelikož mám dnes narozeniny, stříbrná medaile je pro mne i skvělý narozeninový dárek,“ pochvalovala si W oodsová.

 4267919278927601061 MH 1872Češka Tereza Fišerová končí bronzová. „Brzo jsem si přehodila pádlo a nestačila jsem udělat pořádný nájezd do poslední protivodné branky. Ale jsem moc ráda, že jsem to vyřešila tak, jak jsem to vyřešila, protože jsem se tam mohla klidně i zvrhnout. Naštěstí jsem to ještě ke konci udržela v hlavě a dojela si pro bronz. A s dobrou formou teď budu odjíždět i na mistrovství světa,“ zhodnotila jízdu Fišerová.

Jessica Foxová se tímto vítězstvím stala královnou celkového pořadí Světového poháru i mezi kanoistkami. Z Prahy si tak odváží double-double. „Byla to těžká trať, finiš mě úplně zabil. Ale jsem šťastná, že takhle dopadlo. Každý rok se snažím jezdit dobře, být ve formě konzistentní. Úroveň závodů se ale neustále zvyšuje, takže musím i já. V Praze to byl perfektní víkend, vlastně ten nejlepší. V minulosti se mi dařilo dobře vždy v jedné nebo druhé kategorii, ale tentokrát to vyšlo v obou. Lidé mě neuvěřitelně hnali dopředu po celý závod. Teď si pár dní odpočinu a pak vyrážíme na mist rovství světa, což bude poslední vrchol této sezony,“ řekla Foxová.

Foto: Martin Hladík a Jan Homolka

Výsledky

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF