Kanoe.cz

Bylo to prostě monstrózní. Vodáci si Pádlojízdu opět pochvalovali

padlo mPádlojízda, v současnosti již tradiční předzvěst velké sportovní akce na umělé slalomové dráze v Praze - Troji, se konala v pondělí 2. září 2019. Na zhruba osmi kilometrovou trasu z pražské Troji až na Kampu se vydala šedesátka příznivců vodních sportů všech věkových kategorií za účasti hlavného organizátora, kajakáře Víta Přindiše. 

Před samotným odjezdem skupiny třiceti lodí zavzpomínal na první Pádlojízdu český reprezentant Vít Přindiš: „Kdy se jela první pádlojízda? Rok přesně nevím, tipuju 2006 nebo 2007. Byl to nápad Vítka Masárka, který pořádal cyklojízdy Prahou a převedl to na vodu a pro náš oddíl zorganizoval první pádlojízdu. Jeli jsme se projet do centra. Bylo to příjemný, dali jsme si pivko v Mlýnské hospodě na Kampě a pak s čelovkami pokračovali zpět do Troji. Po pár letech jsme si řekli, že by padlojizda mbylo fajn to udělat i pro ostatní závodníky před velkou akcí u nás v Troji. Přeci jen vidět Prahu i z jiného úhlu musí být skvělé, protože z vody je Praha opravdu krásná. Postupem času se Pádlojízda transformovala do akce pro fanoušky, doprovod, dobrovolníky a lidi, kteří se kolem vodního slalomu pohybují. My už spíše šetříme síly na závody.“

Celou trasu projeli účastníci zhruba za dvě a čtvrt hodiny a velkým zážitkem bylo překonání zdymadel na Štvanici. V plavební komoře při čekání na dostatek přečerpané vody, která lodě vynese o pár metrů výše, došlo na obvyklou píseň o „kozlovi“. Překvapením byl nápad jednoho z fanoušků vodního slalomu, který se Pádlojízdy účastnil podruhé. „Byla to moje druhá Pádlojízda. Je to úžasná věc. Při první jsem si říkal ve zdymadle, že bych si mohl příště s sebou vzít kytaru a zahrát všem. To jsem ještě nikdy nedělal. Sice jsem se trošku bál, aby kytara neskončila ve vodě, ale bylo to prostě luxusní“ smál se Petr, přezdívaný Medvěd.

paddleride 2019Po opuštění zdymadla, se před všemi ukázala Praha v plné své kráse. Napravo se objevil Pražský hrad, vlevo všichni obdivovali další architektonické skvosty a atraktivní budovy jako ministerstvo průmyslu, Anežský klášter, právnickou fakultu nebo blížící se Karlův most. Praha je z vody opravdu krásná. To potvrdili i nováčci na Pádlojízdě: „Většinou, když se jede na vodu, jede se do přírody. Tady je to v úžasném prostředí středu starobylého krásného města. Toto bylo prostě monstrózní. Ty domy, břehy, lidé, co nám mávali, mosty, parta kolem nás, zpěv v komoře, to, jak se to plní tím obrovským množstvím vody a my se na těch lodích vznášíme, prostě skvělý zážitek,“ rozplýval se Olda z Benešova a jasně potvrdil, že to nebyla jeho první a zároveň poslední jízda.

Po příjezdu do cílové destinace na Kampě a naložení všech lodí na připravená auta se všichni účastníci přesunuli do blízkého prostoru mateřské školky, kde čekalo drobné občerstvení, opékání buřtů a příjemně strávený večer v doprovodu kytary. Pádlojízda se opět povedla a byla tou nejlepší pozvánkou na finále světového poháru ve vodním slalomu, které se koná tento týden od čtvrtka do neděle. To potvrdil i vítěz posledního světového poháru v německém Markkleebergu Vít Přindiš:

„Pádlojízda je pokaždé skvělou pozvánkou na blížící se závody. Rád bych pozval fanoušky na úžasné výkony, které doufám předvedeme nejen z pozice českých reprezentantů, ale i z pozice zahraničních závodníků. Na světovém poháru bude startovat kompletní světová špička. Vždycky tu bývá výborná atmosféra a rád bych postrčil fanoušky k tomu, aby byla ještě lepší, než na jakou jsme tu zvyklí. Třeba v Německu byla atmosféra velmi špatná.“

Tak už jen doufejme, že české reprezentanty opravdu uvidíme na stupních vítězů a Světový pohár v Praze opět přinese nezapomenutelnou podívanou.

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF