Kanoe.cz

Přindiš ovládl finále v Markkleebergu. Fišerová druhá, Prskavec třetí

cesti medailisteVšichni tři čeští kajakáři si v sobotu (1. 9.) vybojovali postup do finálové desítky Světového poháru ve vodním slalomu v německém Markkleebergu. Vít Přindiš předvedl ve finále excelentní čistou jízdu s časem 87,78 vteřiny a nenašel přemožitele. Bronz dnes vyjel Jiří Prskavec, Vavřinec Hradilek pátý. Finálovou pozici si zabezpečila i Tereza Fišerová na C1, která dojela na stříbrné pozici. Od vítězství ji dělily jen čtyři setiny.

prindis 1To, že patří na kanoe mezi světovou špičku, opět dokázala svěřenkyně Lukáše Kubričana Tereza Fišerová. Ve finále zajela čistou jízdu s časem 105,02, kdy ji od vítězství dělily jen čtyři setiny. První místo tak jede do Španělska díky Nurii Vilarrublové.

prskavec kv„Zase jsem najela na svoji vlnu stříbrných medailí. Tak jsem za to šťastná. Letos první seniorská medaile na Světovém poháru. Forma stoupá s blížícím se MS a těším se teď do Prahy. Nevím, po jaké době se mi povedlo opět porazit Jessicu Foxovou, ale jsem za to hodně ráda,“ těšila se Fišerová, která je na průběžném hodnocení SP celkově šestá.

Kajakář Vít Přindiš v Markkleebergu nenašel konkurenci a předvedl nejrychlejší čas dne 87,78 vteřiny: „Jsem hlavně moc spokojený s fiserka radosttou jízdou a zlato je prostě skvělé. Už v Tacenu, kde jsem skončil čtvrtý, jsem dokázal atakovat pódium, ale s tou jízdou tam jsem nebyl spokojený. Letos se mi pádluje dobře a za ten čas dnes jsem velice rád.“

Vít Přindiš: „Nebylo to dnes úplně bez chyby, protože jsem měl nějaké trable na brance číslo deset, ale se zbytkem jsem hodně spokojený. V cíli jsem si říkal, že takto nějak jsem chtěl předvést finálovou jízdu. Po dvou letech to vyšlo opět na zlato. Teď se cítím dobře, snad to bude klapat i dál pro zbytek sezóny. S ostatníma se posouváme hodně kupředu, pereme se až do posledního momentu a baví nás, že to lidi baví.“

C1zNa pódiu nechyběl ani třetí Jiří Prskavec (+ 2,54), který dnes opět přidal body k celkovému prvenství v celkovém hodnocení Světového poháru.

Jiří Prskavec: „Čekám stále na tu zlatou, asi ještě nenastal ten správný čas. Jsem ale spokojený, každá medaile se počítá a já jich mám z posledních 9 Světových pohárů 7, takže je to myslím dobrá bilance. Už by to ale chtělo ten nejvyšší stupínek. Já udělám všechno pro to, aby to tak bylo. Světový pohár v Praze bude první cíl a pak se budu připravovat na mistrovství světa a těším se. Sešla se nám tady generace kajakářů, která je extrémně silná.“
Trojici českých závodníků na skvělém pátém místě uzavřel Vavřinec Hradilek, který byl spokojený a na skvělý čas Přindiše ztratil jen 3,30 s.

Za týden vyvrcholí Světový pohár ICF v Praze – Troji (6. – 8. 9.).

Výsledky: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-cup/markkleeberg-2019/results

Foto: Martin Hladík

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF