Kanoe.cz

Hilgertová opět zlatá! Vyhrává titul světové šampionky do 23 let

a vyhlaseniAmálie Hilgertová potvrdila formu a po zisku seniorského titulu mistryně Evropy přidává nejcennější kov z mistrovství světa v kategorii do 23 let z Krakova. O individuální medaile na mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu (16. – 21. 7. 2018) v pátek bojují singlkanoisté a kajakářky obou věkových kategorií. Amálie Hilgertová kategorii kajakářek do 23 let v pátek suverénně ovládla.

DSC 9439„S jízdou jsem byla maximálně spokojená – zatím asi ta nejlepší jízda, co jsem tady jela. Jízda se mi hrozně líbila a měla jsem z toho dobrý pocit. Musím říct, že mi to v některých místech i klouzalo, což je taky takřka neuvěřitelné,“ řekla Hilgertová po semifinále, ze kterého postupovala s časem 98,25 s jako třetí.

Ve finále se dokázala ještě neuvěřitelně zrychlit a stlačila čas na skvělých 95,22 s a nechala za sebou všechny soupeřky. Tereza Fišerová, čerstvá mistryně Evropy v této věkové kategorii, se musela spokojit s bramborovou medailí se ztrátou 3,54 s.

„V prvním řadě je to hrozná úleva, protože se mi zdá, že jsem prolomila jakousi kletbu kterou si nesu už od roku 2013 v Liptovském Mikuláši. Tehdy jsem asi neunesla ten tlak a očekávání. Teď jsem to konečně zvládla a mentálně jsem jakoby přeprala sama sebe a dokázala jsem předvést to, co umím. Po semifinále jsme ještě našli pár míst, kde to šlo zrychlit. A taky jsem samozřejmě víc přikládala, než v tom semifinále, snažila se možná i trochu víc a dohromady to vyšlo ,“ těšila se Hilgertová.

Osmé místo mezi singlíři vybojoval nejlepší český závodník v kategorii U23 Jan Větrovský.

DSC 9456Odpoledne pokračují závody finálovými jízdami juniorek kajakářek a singlířů. V sobotu se pokračuje semifinálovými a finálovými jízdami kategorií juniorů a do 23 let C1Ž a K1M.

Foto: Alena Ceplová

Výsledky: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-championships/krakow-2019/results

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF