Kanoe.cz

Kvalifikace slalomářů na SP v Londýně na výbornou. Všechny lodě postupují

hradilek vNa kanálu Lee Valley se v pátek (14. 6.) představila kompletní česká reprezentace v rámci kvalifikací Světového poháru ICF ve vodním slalomu. Jiří Prskavec musel poprvé do druhé jízdy a opět i Amálie Hilgertová. Postupují všichni reprezentanti.

V kvalifikacích v Londýně v rámci 1. Světového poháru ve vodním slalomu 2019 jsme viděli kompletní českou reprezentaci. Mezi singlkanoisty se nejlépe vedl Lukáš Rohan, který bude v semifinále startovat jako patnáctý nejlepší. Tomáš Rak i Vojtěch Heger museli do opravní jízdy, která se jim povedla, a v sobotu tedy uvidíme kompletní trio.

Rohan a trener RohanJako čtvrtá nejrychlejší v Lee Valley dojela Kateřina Kudějová, která se na stejné trati stala před čtyřmi lety mistryní světa. Veronika Vojtová postoupila jako desátá nejlepší a Amálie Hilgertová musela do oprav, kde jízdu dobře zvládla a postoupila.

„Já si už upřímně už ani nepamatuji, kdy jsem postoupila z první jízdy. Takže mně to ani tak moc nepřekvapilo, když jsem ji musela jet. Ta první se mi vůbec nepovedla a dělala jsem tam kiksy odhora dolů. Měla jsem tady jenom čtyři tréninky, já jsem tady nikdy před tím nebyla a ta trať je hodně náročná jak fyzicky tak technicky,“ popsala Hilgertová po opravě.

V kategorii C1 ženy si semifinále zabezpečila desátým místem Tereza Fišerová. Po druhé jízdě se do semifinále vešly i Kateřina Havlíčková a Eva Říhová.
To, že má olympijský kanál rád, bylo vidět u Vavřince Hradilka, který v kvalifikaci kajakářů dojel na šestém místě. Vít Přindiš se do semifinále dostal osmnáctou nejrychlejší jízdou.

prskavec„Trať mně bavila, celkově mě baví tady závodit. Myslím, že jsem už odhora chytnul celkem dobrý rytmus a i když to nebylo stoprocentní, jsem spokojený, hlavně protože to bylo z první jízdy,“ řekl Hradilek.

Jiří Prskavec po chybě v první jízdě musel opravovat, ale to mu nedělalo problémy a zajel třetí nejrychlejší čas dne a suverénně postoupil.
„Od roku 2016, kdy se jezdí druhé jízdy, se mi ještě nikdy „nepoštěstilo“, abych jí musel jet. Myslel jsem, že tu sérii ještě udržím, abych si nemusel tu druhou jízdu zkoušet. Ale čekání mne nijak nevysílilo, dokázal jsem se zkoncentrovat a vyhrál jsem ji. Mám v Londýně sestřenku, takže dnes večer strávím v takovém rodinném prostředí a posedím s nimi u grilu a zítra budu spíš odpočívat a přijdu našim zafandit. V neděli pak doufám předvedu nějaký pěkný výkon,“ řekl Jiří Prskavec po opravní jízdě.

V sobotu a neděli tak uvidíme kompletní českou reprezentaci.

LIVE výsledky: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-cup/lee-valley-2019/results

Foto: Martin Hladík

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF