Kanoe.cz

Životní úspěch Víta Přindiše v Pau. Evropské zlato pro našeho kajakáře

medaile prindisŽivotní úspěch pro třicetiletého kajakáře Víta Přindiše. Ovládl finále evropského šampionátu a z jeho již oblíbené tratě v Pau veze individuální zlato. Z letošního mistrovství Evropy ve Francii (30. 5. – 2. 6.) si česká reprezentace odnáší spolu čtyři medaile. Zlato z hlídek kajakářů a bronz ze závodu týmů singlkanoistek a individuální zlata Amálie Hilgertové a Víta Přindiše na kajaku.

Stříbrný z loňského šampionátu v Praze - Troji i z Vídně v roce 2014 Vít Přindiš si v Pau dojel pro životní úspěch. Na stejné trati, kde před dvěma lety vybojoval titul vicemistra světa, ovládl finále kajakářů a domů si veze zlatou medaili.

prindis podiumV Pau se mi jelo výborně, jízdy byly dobré, ale to nejlepší přišlo na konec. Nikdy jsem tady moc rád nejezdil, ale v posledních letech se mi tady dařilo, tak jsem to tady začal mít rád. I když jsem měl docela pomalý začátek, závěr mi vyšel a dnes jsem do toho dal všechno, co bylo v mých silách. Můj první titul v seniorské kategorii, takže je to úžasný pocit. Děkuju všem, kteří se koukali na závod na webu nebo na České televizi, moc si toho vážíme,“ řekl třicetiletý kajakář USK Praha.

Vít Přindiš

 

Trojnásobný evropský šampion Jiří Prskavec v neděli na pódium i přes čistou jízdu nedokázal zaútočit a skončil na osmém místě, 2,57 vteřin za vítězným Přindišem. Stříbro jede do Polska Dariuszu Popielovi a bronz bere Francouz Burgi. O možnost bojovat o medaile přišel Vavřinec Hradilek již v semifinále. Celou jízdu jel čistě, ale osudní se mu stala předposlední brána č. 24, kde si Hradilek připsal padesátivteřinovou penalizaci.

Jiří Prskavec

 

prindis cilStříbrná z Tacenu 2017 Tereza Fišerová byla nejrychlejší ženou semifinále. Ale pět doteků branek ve finále ji nakonec obralo o medailovou pozici, na kterou ji chyběly zhruba 2,5 vteřiny. Vicemistryně světa se musela spokojit s bramborovou pozicí a v cíli neskrývala ani slzy.

Ta jízda opravdu nebyla dobrá. Kazila jsem to odhora až dolů. Kupilo se to na mně a nedokázala jsem se s těma nervama poprat. Kdybych si i v půlce tratě řekla, tak teď pojedu jinak, tak by to možná ještě dopadlo dobře, ale tohle jsem nezvládla. Musím na tom do budoucna zapracovat,“ řekla Fišerová, která si teď za hlavní cíl dává mistrovství světa v Seu.

Tereza Fišerová

 

fiserova terezaVítězství si suverénně odnesla včera druhá kajakářka Mallory Franklinová z Velké Británie, stříbrná loni v Praze – Troji. Fišerová za ní zaostala o 17,97 vteřin.

Foto: Martin Hladík

Výsledky: http://siwidata.com/canoelive/#/live/eca/1191

 

 

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF