Kanoe.cz

Čeští kajakáři obhájili evropské zlato ze závodu týmů, bronz pro singlířky

K1m hlidky 2Páteční odpoledne na mistrovství Evropy ve vodním slalomu ve Francii (30. 5. – 2. 6.) patřilo medailovým kláním v týmových závodech. Hlídka kajakářů vybojovala pro české barvy první medaili - zlato. Tým ve složení Jiří Prskavec, Vavřinec Hradilek a Vít Přindiš obhájil evropské prvenství z loňského šampionátu v Praze – Troji. Singlkanoistky pak přidaly bronz.

K1m hlidky 1Kajakáři obhajovali zlatou medaili ze závodu týmů z Prahy – Troje a suverénní postavení potvrdili i v Pau. Pro český tým je to již čtvrtá zlatá medaile ze závodů hlídek od ME v Liptovském Mikuláši 2016. Tam si pro vítěznou hlídku dojel tým ve stejném složení: Prskavec, Přindiš, Hradilek. Zlato přidali i v Tacenu o rok později a v Praze s Ondřejem Tunkou, který vystřídal Hradilka.

„Po vítězném závodě jsou pocity vždycky super. Odjeli jsme to, co jsme si naplánovali, takže úžasná spokojenost,“ usmíval se s medailí na krku Vavřinec Hradilek.
C1z hlidka„Já jsem to hlídal zezadu a já poznám tu dobrou jízdu tak, že nemusím první půlku pádlovat, což se podařilo. A pak jsem to mohl rozbalit až v závěru,“ dodal vít Přindiš.
„Vycházelo nám to od startu až do cíle. Když jsme finišovali a viděl jsem ten čas, tak nemůžu být nespokojený, protože jsme vyhráli o dost,“ dodal Prskavec.
„Dostali kotel,“ uzavřel Hradilek s radostí.

Tým singlkanoistek ve složení Kateřina Havlíčková, Tereza Fišerová a Eva Říhová si dojel pro skvělý bronz. Předčily je jen závodnice Velké Británie a Německa.

K1 zenyBronzovým kajakářkám z Prahy 2018, teď ve složení Vojtová, Kudějová, Hilgertová, utekla medaile ze soutěže týmů o jedno místo. Francie vybojovala prvenství.

Singlkanoisté Rohan, Heger a Rak se museli spokojit se sedmou pozicí, když nejrychleji zajeli reprezentanti ze Slovinska.

V sobotu pokračuje ME od 11 hodin semifinálovými a od 15 hodin finálovými jízdami kajakářek a singlkanoistů.

LIVE výsledky: http://siwidata.com/canoelive/#/live/eca/1191

C1M hlidkyLIVE stream: https://www.youtube.com/canoeeurope

Official website: https://paucanoe.com/

Foto: Martin Hladík

 

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF