Kanoe.cz

Rohan i Prskavec postupují z druhého místa v kvalifikaci ME ve vodním slalomu, Kudějová třetí

prskavec jiriTisková zpráva: Ve francouzském Pau mají vodní slalomáři za sebou čtrvteční a páteční kvalifikace mistrovství Evropy ve vodním slalomu. Nejdříve se ve čtvrtek předvedly kajakářky a singlkanoisté. Všechny tři naše reprezentantky úspěšně zvládly postup do semifinále a společně se singlkanoistou Lukášem Rohanem, který předvedl druhou nejrychlejší jízdu, je uvidíme v bojích o finále v sobotu. Postupují i všichni kajakáři. Páteční kvalifikace skvěle vyšla také druhému Jiřímu Prskavcovi i Vítu Přindišovi.

Kajakářky Kateřina Kudějová a Veronika Vojtová zvládly kvalifikaci na mistrovství Evropy ve vodním slalomu hned z první jízdy, když obsadily třetí a sedmé místo. Amálie Hilgertová musela ve čtvrtek jízdu opravovat, ale postoupila z druhé.

prindis v„Ta jízda byla dobrá, kromě toho začátku, kde mně to trochu překvapilo. Viděla jsem, že tam chybuje hodně lidí, když tam nevyjde voda. Vesměs mi potom všechno vyšlo, tak jsem byla ráda. V cíli jsem pak byla mile překvapená, že jsem ten čas měla takhle rychlý. Abych byla upřímná, v týmu se mi na této těžké trati ani moc nechce jet, protože to musí vyjít nám všem třem v jednu chvíli, což je samozřejmě těžší. Ale snad to zvládneme. Jinak asi nic před semifinále měnit nebudu,“ řekla olympionička Kateřina Kudějová, třetí v kvalifikaci v Pau.

Lukáš Rohan předvedl ve čtvrtek velmi solidní, čistou jízdu a v kvalifikaci skončil na skvělém druhém místě mezi singlkanoisty, kdy ho předjel jen Polák Sztuba. Bohužel se do semifinále nepodívají Tomáš Rak a Vojtěch Heger. Rak byl přitom obhájce bronzu z loňského šampionátu v Praze - Troji. O náročnosti tratě svědčí i to, že v kvalifikaci svoji účast na ME ukončili i další singlkanoisté, jako třeba olympijský vítěz z Ria de Janeiro Denis Gargaud-Chanut nebo aktuální mistr světa Franz Anton. Dvojnásobný český olympionik Stanislav Ježek to komentoval: „To je holt Pau.” Tato trať je totiž známá tím, že se voda mění, pulzuje.

thumb 7915713430328872906 MG 0289„Kvalifikaci jsem naštěstí zvládl lépe, než jsem čekal. Myslel jsem, že ta trať bude ještě těžší, čímž tedy nechci říct, že by byla lehká. Ale dal jsem ji čistě bez nějaké větší chyby. Kdyby to takto dopadlo v semifinále, bylo by to úplně super. Chce to mít trochu štěstí na vodu, což jsem teď měl,“ řekl Lukáš Rohan.
V kategorii singlkanoistek si v pátek ráno zabezpečila postup obhájkyně stříbra Tereza Fišerová, která se kvalifikovala do semifinále ze 14. místa. Kateřina Havlíčková a Eva Říhová musely do opravných jízd, kde se kvalifikovala i Říhová. Havlíčkové postup o jedno místo těsně utekl.

V nabité kategorii kajakářů opravoval i Vavřinec Hradilek. Skvělá jízda vynesla druhé postupové místo obhájci bronzu Jiřímu Prskavcovi. Rychleji zajel jen olympijský vítěz Joseph Clarke z Velké Británie. Druhý z Troje, Vít Přindiš, si hladce vyjel postup z páté pozice.
„Tady v Pau to snad ani nejde sjet bez problémů. Ta voda se hodně mění, takže musíme na to reagovat od startu až do cíle. Ale vycházelo mi to poměrně tak, jak jsem chtěl. Myslím, že to byla pohodová kvalifikační jízda, takže jsem spokojený, i když tam nějaká malá ztráta byla,“ okomentoval Jiří Prskavec.

V pátek pokračuje šampionát odpoledne závodem týmů, kde se budou rozdávat první medaile.

Live výsledky: http://siwidata.com/canoelive/?fbclid=IwAR1BWAgHVBeew85GlJq3DydONeF-QFaEmS5dH3BSyHipDYrvHjKybFZUCeA#/live/eca/1191

Foto: Martin Hladík

Více o ME ve vodním slalomu na oficiálních stránkách kanoe.cz, nebo na sociálních sítích #czechcanoe.

LIVE výsledky: http://siwidata.com/canoelive/#/live/eca/1191
LIVE stream: https://www.youtube.com/canoeeurope

CHAMPIONSHIPS PROGRAMME

Pátek, 31. 5. 2019
9:00 - 12:30 Kvalifikace WC1, MK1
14:00 - 17:30 Hlídky MC1, WK1, MK1, WC1

Sobota, 1. 6. 2019
11:00 - 12:30 Semi-final MC1, WK1
15:00 - 16:30 Final MC1, WK1

Neděle, 2. 6. 2019
11:30 - 13:30 Semi-final WC1, MK1
15:30 - 17:00 Final WC1, MK1

Official website: https://paucanoe.com/

Facebook page: https://www.facebook.com/paucanoe/
Championships teaser: https://www.youtube.com/watch?v=IcdHSi_Y5e8

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF