Kanoe.cz

Evropský pohár ve vodním slalomu úspěšně odstartoval v Markkleebergu

markkleeberg 19Vodní slalomáři budou letos bojovat o body i v nové sérii Evropského poháru - ECA Open Canoe Slalom Cup. Z víkendového rankingového závodu v německém Maarkklebergu (6. – 7. dubna) si čeští závodníci odvezli celkem 3 medaile. Stříbro mezi kajakářkami vybojovala Amálie Hilgertová. Další stříbro přidala singlířka Martina Satková a bronz mezi kajakáři připsal Vít Přindiš. Velmi slušná byla i účast našich barev ve finále, kde bojovalo celkem 13 lodí.

„V Německu to nakonec klaplo na medaili!,“ těšil se kajakář Vít Přindiš, kterého ve finále doprovázel i Ondřej Cvikl a Ondřej Tunka (6. a 7. místo). „Ale cesta k ní dnes nebyla vůbec jednoduchá. Po chybě v semifinále na sedmé brance, kde jsem musel opravdu zabrat, abych se do ní vrátil, jsem zbytek jízdy absolvoval s vědomím značné chyby a nulovou tolerancí jakékoliv další. Naštěstí se povedlo a do finále jsem šel z osmého místa. S konečným výsledkem jsem moc spokojený,“ dodal Přindiš. Vítězství zůstalo, tak jako i v dalších disciplínách, na domácí půdě díky výkonu Němce Stefana Hengsta.

Mezi singlkanoisty se do finále probojovala až čtveřice našich závodníků. Nejlépe uspěl čtvrtý Lukáš Rohan, za ním Matyáš Lhota, Václav Chaloupka a devátý Václav Kuna. První trojka pro Němce v čele se Siderisem Tasiadisem.

Opět jen německá závodnice Ricarda Funková byla lepší ve finále kajakářek, když Amálie Hilgertová musela spokojit se stříbrem. Barbora Valíková skončila sedmá, Karolína Galušková devátá a Tereza Fišerová top desítku uzavřela.

Ze tří singlířek ve finále C1 žen se nejlépe vedlo druhé Martině Satkové. Jana Matulková a Tereza Fišerová si odvezly čtvrté a páté místo. Vítězkou se stala opět Němka - Jasmin Schornbergová.

ECA se rozhodla představit nový formát slalomářského seriálu, který by měl zabezpečit širšímu okruhu sportovců celoroční závody na špičkové úrovni. ECA Open Slalom Cup bude dostupný pro všechny členy Mezinárodní kanoistické federace (ICF), jelikož se do celkového hodnocení bude započítávat výsledek na vybraných evropských závodech, které už teď tvoří součást ICF World Ranking Series, tedy výsledky z nich se započítávají do Světového žebříčku.
Formát zůstane stejný jako při ICF World Ranking závodech – kvalifikace, semifinále a finále – přičemž body se budou sbírat jenom v olympijských disciplínách – K1M, K1Ž, C1M a C1Ž.

V každé kategorii může vystartovat neomezený počet závodníků z jedné krajiny pro danou disciplínu, přičemž organizátor má právo limitovat počet startů na šest.
Vítěz získá 60 bodů, za 2. místo 55, 3. místo 50. Do konečného hodnocení se počítají tři nejlepší výsledky plus výsledek z finálového kola, které bude v bratislavském Čunově.

PROGRAM ECA OPEN CANOE SLALOM CUP
ICF ranking Markkleeberg (GER) 6. – 7. dubna 2019
ICF ranking Tacen (SLO) 27. – 28. dubna 2019
ICF ranking Liptovský Mikuláš (SVK) 11. – 12. května 2019
ICF ranking Merano (ITA) 8. – 9. června 2019
ICF ranking Praha (CZE) 3. – 4. srpna 2019
ICF ranking Bratislava (SVK) – finále 10. – 11. srpna 2019

Výsledky: http://siwihome.azurewebsites.net/canoe123/live?SessionKey=kpm.20190406

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF