Kanoe.cz

Vodní slalomáři závodí v Austrálii. Na startu Prskavec, Tunka a další mezinárodní hvězdy

penrithDvacátým ročníkem rankingového závodu ICF Australian Open na olympijském kanálu v Penrithu startují vodní slalomáři letošní sezónu. V pátek 15. února 2019 v kvalifikacích nechyběli mezi více než 300 závodníky z 30 zemí ani čeští reprezentanti jako Jiří Prskavec, Ondřej Tunka, Amálie Hilgertová nebo Gabriela Satková.

Na olympijské trati z roku 2000, cca 50 km od Sydney, se do víkendového semifinále probojovalo celkem 13 českých lodí.

tunka2A kajakář Jiří Prskavec dokazuje, že je opět ve formě. V páteční kvalifikaci ho dokázal předstihnout pouze olympijský vítěz Joe Clarke z Velké Británie. „Dnes to byla dobrá kvalifikace,“ shrnul Prskavec na svém profilu a jako odměnu si dopřál kvalitní steak se zeleninou. Čtvrtým nejrychlejším časem se ale může pochlubit i jeho tréninkový partner a bývalý mistr světa Ondřej Tunka. Postupuje i postupuje i Ondřej Cvikl a teprve 18letý juniorský mistr světa Jan Bárta. V sobotu (15. 2.) pokračují semifinále a finále.

V první desítce se umístila i teprve 17letá kajakářka Antonie Galušková a singlíř Matyáš Lhota. Další singlkanoisté, Václav Chaloupka a Lukáš Rohan postupovali z druhé desítky, Matouš Příhoda pak ve druhé jízdě.

lhota mMezi kajakářkami v druhé desítce i Karolína Galušková a Amálie Hilgertová. Překvapením bylo vypadnutí bývalé mistryně světa na kajaku Kateřiny Kudějové. Singlkanoistka Gabriela Satková se nakonec kvalifikovala z druhé jízdy.

Na startovní listině víkendového Australian Open jsou ti nejlepší světoví slalomáři a slalomářky, jako je například Peter Kauzer, Matej Beňuš, David Florence, Luka Božič, nebo dvojnásobná olympijská vítězka Elena Kaliská.

Sledujte boje o první letošní vítězství a čerstvé informace i na našem facebooku Český vodní slalom a sjezd a instagramu Czech Canoe.

Výsledky: http://siwihome.azurewebsites.net/canoe123/live?SessionKey=auscanoe.20190214&fbclid=IwAR0Ie-c8MxzFQT2KxNMRnGTAqO_ptdgh0w-T_jgZzx6p4sNFtV_JkLvFofc

Zítřejší program začíná už dnes ve 23:15 středoevropského času. Sledovat můžete na
http://siwihome.azurewebsites.net/canoe123/live?SessionKey=auscanoe.20190214

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF