Kanoe.cz

Kajakář Jiří Prskavec vicemistrem světa ve vodním slalomu

prskavec finale 2Kajakář Jiří Prskavec potvrdil svoji letošní vrcholovou formu na mistrovství světa ve vodním slalomu v Riu de Janeiro. V poslední den šampionátu (30. září) dokázal vybojovat vynikající stříbro za německým reprezentantem Hannesem Aignerem. Ondřej Tunka a Vít Přindiš si rozdali šestou a sedmou pozici.

Němec Aigner předvedl takřka dokonalou jízdu a holt mu vzdal i Jiří Prskavec, který byl s druhým místem spokojený.

prskavec finale 1Je to paráda! Mně se ta jízda povedla, řekl bych odshora až dolů. Maličko jsem měl zase smůlu na vodu v šestce, ale to holt tak je, že to někdy vyjde a někdy ne. Jsem strašně rád, že jsem to dokázal udržet až do cíle. Hanes byl dnes prostě lepší. Ten čas 89 jsem věděl, že bude taková hranice toho, že když to všechno klapne, tak jak má. Mně to klaplo skoro všechno, ale on jel o tu vteřinku prostě rychleji. Já mu moc gratuluji a jsem moc rád za stříbrnou medaili. Určitě se dnes bude slavit. Kluci teď budou za chvilku nastupovat do krosu, tak já půjdu na vyhlášení, dám si pivečko, oběd a půjdeme fandit,“ komentuje Jiří Prskavec.

Prskavec tak navázal na svoje dosavadní velké úspěchy, jako bylo stříbro na domácí trati v Troji v roce 2013, titul mistra světa z Londýna 2015, nebo olympijský bronz právě z Ria 2016. Po zisku celkového prvenství v seriálu Světového poháru ICF letos v Seu tak hodnotí tuto sezonu jako velmi úspěšnou.

„Už po semifinále jsem si říkal, že to letos už nemůže být špatné. Myslí, že jsem dnes předvedl jízdu, na kterou jsem fakt pyšný. Normálně bych čekal, že toto by mohlo stačit na titul mistra světa,“ dodal Prskavec, který si teď svůj pobyt v Jižní Americe ještě na několik týdnů prodlouží cestováním se snoubenkou Terezou.

Obhájce titulu mistra světa Ondřej Tunka ve svém prvním velkém finále sezony ztratil na vítěze 4,11 sekundy a byl šestý, loňský vicemistr Přindiš měl se dvěma prindis v cilitrestnými sekundami na sedmém místě manko 5,16.

„Ze začátku mi to úplně neklouzlo do první protivody. Ale potom jsem už jel zhruba to, co jsem chtěl. Problém nastal myslím na bráně číslo 16, kde mi vypadlo pádlo z ruky, ale naštěstí jsem to neťuknul. Ale dolu jsem už neměl sílu a nechal jsem tam nějaký čas. Byl jsem hrozně rád, že jsem si finále vyjel, protože s touto sezónou to nebylo vůbec jednoduché, ale nakonec jsem rád,“ dodal Tunka.

Loni stříbrný, dnes sedmý Vít Přindiš naopak neskrýval rozčarování. „Samozřejmě, jsem velmi rád, že se mi podařilo dostat do finále, ale spíš teď cítím takové zklamání z mého umístění, protože si myslím, že jsem měl navíc. Dvě místa mi nevyšla: na jednom jsem ztratil čas, navíc jsem měl dotek, na druhém mi trochu nevyšel průjezd, takže z toho jsem smutný, ale když se mi to rozleží, tak si myslím, že sedmé místo na mistrovství světa je stále skvělý výsledek, i když to není třeba výsledek, který bych si přál,“ řekl Přindiš.

stupne vitezu 1Světový šampionát v neděli 30. září ukončí finálové jízdy CSLX, kde před rokem vybojoval titul mistra světa Vavřinec Hradilek.

Výsledky online: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-championships/rio-de-janeiro-2018/rankings-results

Foto: Martin Hladík

Dartfish SimulCam srovnání Aigner vs Prskavec

Pyrenees Cup 2

ICF Ranking Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

2019 Oceania Championships

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF