Kanoe.cz

Kanoista Tomáš Rak skončil ve finále mistrovství světa osmý

rakTomáš Rak, jediný český zástupce ve finále mistrovství světa ve vodním slalomu mezi singlkanoisty, se ve své jízdě nevyvaroval chyb a obsadil konečnou 8. pozici. Na vítěze, Němce Franze Antona, ztratil 8,91 vteřin. Druhý skončil Brit Ryan Westley a třetí místo bere další Němec Sideris Tasiadis.

„Snažil jsem se zkoncentrovat hlavně na sebe a tlačit to dopředu, co nejvíc to šlo. Bohužel hned na 3. bráně jsem se lehce dotknul pádlem, takže jsem pak musel jet hranu. Tři čtvrtě trati se mi to i dařilo, ale pak jsem podjel poslední protivodu a tam jsem nechal dobré 3–4 vteřiny,“ komentuje svůj výkon Rak.

rak tomasPo dlouhých pěti letech kanoista Rak prolomil českou neúčast ve finále na mistrovství světa. „Jsem za to rád. Dokázali jsme, že do světové špičky opravdu patříme,“ říká český kanoista. Ve finále singlkanoistů přitom bylo 9 závodníků ze světové desítky a náš Tomáš Rak. Obsazení 8. pozice tak může brát jako svůj velký úspěch.
Sám to vidí podobně, dokonce hodnotí letošní sezónu jako zatím nejúspěšnější ve své kariéře: „Celkově jsem za sezónu rád. Podařila se mi individuální medaile na Evropě a tady jsem jel finále. Beru to zatím za svou nejlepší sezónu.“

Světový šampionát pokračuje dnes večer semifinálovými jízdami kanoistek a kajakářů, kde máme další česká želízka na medaile. Do zítřejšího finále se bude určitě snažit dostat trojice kajakářů Prskavec, Přindiš, Tunka. Přenos můžete živě sledovat na ČT sport.

Výsledky online: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-championships/rio-de-janeiro-2018/rankings-results

Foto: Martin Hladík

ČEZ PRAGUE RSX

Instagram #czechcanoe

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF