Kanoe.cz

Tomáš Rak je v nejlepší desítce singlkanoistů světa. Kajakářkám postup do finále těsně utekl

rak sf 2Mistrovství světa ve vodním slalomu v Riu de Janeiro v pátek 28. září večer pokračovalo semifinálovými jízdami singlkanoistů a kajakářek. Do finálové desítky se z českých závodníků nakonec dokázal probojovat kanoista Tomáš Rak. Kajakářka Kateřina Kudějová dvanáctá.

Z kvalifikace postupoval s odřenýma ušima až jako poslední, třicátý. A dnes se z poslední, desáté postupové pozice dostal i do finále mistrovství světa ve vodním slalomu. Singlkanoista Tomáš Rak se ve finále představí jako jediný Čech. Vítězslav Gebas se musí spokojit se 14. místem a po nevydařené jízdě Lukáš Rohan až 26.

kudejova sf 1„Trať byla kompletně jiná, než ta kvalifikační, za co jsem rád, protože ta mi moc nesedla a trochu jsem se s tím pral. Tato trať je docela náročná, jsou tam technické i silové pasáže, což mám rád, když se to dá skloubit. A rozhodně tam mám co zlepšovat, takže na tom budu pracovat a večer se budu koukat na video z jízdy. Doufám, že si tu nejlepší jízdu chystám na závěr,“ řekl po semifinále Tomáš Rak.

„Na startu je to dobré být první, ale to čekání potom je docela nepříjemná záležitost. Lépe se čeká, když člověk dá takovou slušnější jízdu, takže to bylo trošku nepříjemné, ale nakonec to klaplo,“ dodal bronzový medailista z letošního ME v Praze - Troji. Nejrychlejší jízdu předvedl slovinský reprezentant Benjamin Savšek.

České kajakářky si dnes vybraly smolný den. Kateřině Kudějové utekl postup o pouhé dvě místa a necelou vteřinu. Bronzová z dnešního C2 mix Veronika Vojtová hned za Kudějovou na 13. místě. Barbora Valíková si zapíše 16. místo. Mezi kajakářkami v semifinále nejrychlejší německá slalomářka Ricarda Funková.

„Nepřišlo mi to nakonec až tak těžké, nakonec se tolik nešťouchalo a stačilo si to pohlídat. Je to v každé kategorii hodně našlapané, a i když se trať zdála těžká, tak prostě ani tolik nebyla. Teď si budeme ještě týden užívat tepla v Brazílii, surfování. Pak do konce října mám volno a pak uvidíme,“ smutnila Kudějová.

V sobotu se v Riu pojede finále těchto kategorií a večer pak semifinále K1 mužů a C1 žen.

Výsledky online: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-championships/rio-de-janeiro-2018/rankings-results

Foto: Martin Hladík

ČEZ PRAGUE RSX

Instagram #czechcanoe

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF