Kanoe.cz

Tunka vyhrál kvalifikaci MS v Riu, do semifinále postoupili všichni kajakáři i singlkanoistky

 MG 4733Ondřej Tunka ve čtvrtek (27. 9.) ovládl kvalifikaci kajakářů na mistrovství světa v Riu a svou perfektní jízdou si zajistil hladký postup do sobotního semifinále. Tam uvidíme i všechny ostatní kajakáře a singl kanoistky.

Tunka vyrazil do své kvalifikační jízdy naplno a nechal za sebou všechny své rivaly. „Jako vítězství to neberu, je to kvalifikace. Mně se ale od začátku jelo dobře. Byl jsem v místech, kde jsem chtěl být, neudělal jsem žádnou větší chybu. Jsem rád, že jsem postoupil hned z první jízdy,“ komentuje svůj výkon.

 MG 4793Jiří Prskavec ztratil na vítěze Tunku 1,10 vteřiny a dojel pátý. Jelikož se ve své jízdě nevyvaroval několika chyb, celkový výsledek ho mile překvapil. „Ve výsledku jsem dostal jen vteřinu od vítěze, tak jsem z toho spíš překvapený. Ten zbytek jízdy musel být spíš rychlejší, a to mi dodává sebevědomí do dalších bojů,“ říká s úsměvem Prskavec.

I třetí kajakář Vít Přindiš se zvládl kvalifikovat do sobotního semifinále, ale jízda se mu moc nevyvedla. Drobné chyby sbíral už od první branky a na 15. brance si navíc připsal 2 trestné vteřiny. V kvalifikaci skončil dvacátý.

Do semifinálových jízd postoupily také všechny české singlkanoistky. Umístění všech tří do 10. místa můžeme brát jako velký úspěch. V celkových výsledcích se seřadily pěkně za sebou ¬– na 4., 5. a 6. místě, nejlépe dopadla Kateřina Havlíčková.

180926 ms rio mh 0009 1„Trať byla na kvalifikaci docela těžká. Nahoře bylo hodně branek namačkaných na sobě a ten spodek byl přes velké válce. Tam to hodně záleželo, jak vyjde voda. Některé holky tam i plavaly, takže jsem byla ráda, že jsem to ustála hlavou nahoru a všema brankami,“ komentuje svůj výsledek Havlíčková.

Premiéru na velkém mezinárodním závodě se dnes odbyla nejmladší členka české výpravy Gabriela Satková. „Nervy jsem měla. Je to úplně něco jiného. Ale myslím si, že jakmile jsem projela startovní linii, tak to ze mě opadlo. Trať mi dneska sedla. Dole na velkém skoku jsem si špatně přehodila a musela jsem následující kombinaci řešit jinak, než jsem chtěla, ale dopadlo to dobře,“ říká šťastně Satková, která obsadila i s trestnými 2 vteřinami 6. místo.

Semifinále kajakářů a singl kanoistek startuje už tuto sobotu 29. 9. 2018 v 14:00 místního času. Živý přenos můžete sledovat na ČT sport.

Foto: Martin Hladík

 

 

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

AusOpen 2019

Instagram #czechcanoe

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF