Kanoe.cz

Zábava a dobrodružství zároveň, hodnotí první ročník WRR Prague Ludvík Medřický

WRR realizacniUmělá slalomová dráha v Praze – Troji má za sebou premiéru zcela nového závodu. O víkendu (11. - 12. srpna) přivítal oblíbený areál opět závodníky světových jmen v rámci World Ranking Race Prague. O to, aby měli co nejlepší podmínky, se staral jeden z hlavních organizátorů, Ludvík Medřický. Ukázat, že vodní slalom je sport, který opravdu baví – to byl jeden z jeho hlavních cílů.

Jak jako organizátor hodnotíš proběhlý první ročník závodu World Ranking Race Prague?

LudvikPocity jsou zatím smíšené. Vždycky najdete spoustu věcí, které byste udělali jinak, ale když si vzpomenu, jak celý závod vznikal... Po práci, dlouho do noci a hlavně bez jistoty, že se závodu budou chtít závodníci vůbec zúčastnit. Zpětně doufám, že pro návštěvníky i závodníky jsme udrželi kvalitu, na kterou jsou v Troji zvyklí, díky Světovým pohárům nebo evropským a světovým šampionátům.

Co bylo při organizaci nejtěžší a co tě nejvíc bavilo?

Nejtěžší je vždy sehnat finanční prostředky. My jsme měli velké štěstí, že závod podpořil jak Český svaz kanoistů, tak tradiční sponzoři série Českých pohárů, kterým tímto velmi děkujeme. Každý den přípravy byla vlastně svým způsobem zábava a dobrodružství zároveň. Někdo si vezme dovolenou a letí se válet na all-inclusive do Egypta, my jsme si nasadili montérky a týden strávili kolem kanálu v Troji, ale i tak by nikdo z nás neměnil.

Co bys případně změnil?

Nejdřív se musíme trochu vzpamatovat. Poznatků je samozřejmě celá řada, byl to přeci jenom první ročník, ale na hodnocení a změny je ještě příliš brzy.

Překvapilo tě něco jako organizátora?

OV WRRNeuvěřitelná ochota lidí kolem vody pomoct bez jakéhokoliv nároku na odměnu. Znovu se ukázalo, že český vodní slalom je jedna velká rodina, která umí táhnout za jeden provaz, když je potřeba pomoct, všichni se zapojí. Například ve čtvrtek před závodem mi zavolal Dan Stach, že mu na víkend vypadla práce, tak s čím nám může pomoci. Zažít závod v Troji s Danem za mikrofonem je vždy obrovský zážitek nejen pro diváky, ale i pro nás. Za tohle jsem strašně vděčný.

Komu bys chtěl nejvíc poděkovat?

Nerad bych na někoho zapomněl, snažil jsem se všem poděkovat osobně už v Troji a doufám, že se všem zapojeným poděkování dostalo. Pokud bychom měli s Lukášem přece jenom někoho vyzdvihnout je to Kuba Vrzáň, bez kterého bychom jen těžko ukočírovali administrativu závodu, a Honza Raška s Tomášem Macáškem, kteří se postarali, aby byl závod perfektně technicky zajištěn. Těm patří Díky největší.

Můžeme se těšit na další ročník? Kdy by se předpokládal?

troja kanalMy sami nevíme! :) Lukáš teď řeší další projekt a to je druhý potomek, který přijde na svět každým dnem, a nás ostatní čekají přípravy na poslední víkend Českých pohárů pod lipenskou přehradou. Pokud budu mluvit jen za sebe, já bych do toho šel znovu, záleží samozřejmě na partnerech, bez nich se bohužel závod v takové kvalitě udržet nedá.

Co tě teď po WRR čeká? Návrat do pracovního koloběhu?

Dohnat zameškanou práci nebude samozřejmě nic snadného, ale důležité bude si zhodnotit, jak akce proběhla a rozhodnout se, jestli poslat přihlášku znovu. Čas nás bohužel tlačí, a pokud budeme chtít termín, na který dostaneme světovou špičku, musíme se rozhodovat rychle.

Máš ještě nějaký sen o speciálním závodu slalomářů?

Rád bych pokračoval v tom, co děláme. Dostat širokou veřejnost mezi slalomáře. Připravit program tak, aby měl každý pocit, že je tak trochu součástí závodu a ukázat, že vodní slalom je sport, který opravdu baví.

Galerie závodu WRR

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

2019 Oceania Championships

Instagram #czechcanoe

AusOpen 2019

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV


letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF