Kanoe.cz

V Praze se chystá premiéra jedinečného závodu vodních slalomářů

troja MVíce než 200 závodníků z 16 krajin. Pražská Troja přivítá opět závody ve vodním slalomu na světové úrovni. Tentokrát se ovšem nejedná o jeden z Českých ani Světových pohárů. Pod názvem World Ranking Race Prague se chystá mezinárodní závod s hvězdným obsazením, kde bude figurovat i Vavřinec Hradilek, Vít Přindiš a další medailisté z OH a MS. Hlavní protagonisté Lukáš Přinda a Ludvík Medřický prozradí, na co se můžeme 11. a 12. srpna těšit.

Aktuálně je již přihlášeno více než 200 startujících z 16 zemí světa a závod je opravdu světový, protože dorazí závodníci z Japonska, Taipei, Nového Zélandu, Austrálie, USA a dalších. „Největší souboj se tradičně čeká mezi kajakáři, kde nastoupí naše nejsilnější pětka: Tunka, Přindiš, Prskavec, Hradilek, Hilgert a ze zahraničních nebude chybět Mike Dawson a stříbrná kajakářka z Ria - Luka Jones, oba z Nového Zélandu. Silné zastoupení mají již tradičně Slováci, na startu se objeví Alexander Slafkovský nebo bratranci Škantárové a Elena Kaliská,“ říká organizátor Ludvík Medřický.

Hradilek mZkušený organizátor a ředitel organizačného výboru ME v Praze Jiří Rohan tentokrát figuruje jako pomocná síla. „Jirka nám pomáhá jako konzultant a pomáhá s vyladěním závodů do posledního detailu,“ dodává další s organizátorů Lukáš Přinda.

Mezi hlavní hvězdy bude určitě patřit mistr světa v CSLX extreme slalom crossu Vavřinec Hradilek. „Mám radost, že se letos ještě jednou svezu na domácí trati. Objel jsem už mnoho závodů, ale fanoušky máme nejlepší u nás v Troji. Myslím, že se pojedu opravdu na hraně, každý u nás se bude chtít předvést nebo alespoň udělat pořádnou show,“ řekl Vavřinec Hradilek.

„Tentokrát to bude malinko jiné, vždy je radost závodit v Troji a před domácími diváky, teď se však pojede bez nervů a stresu z pokažené jízdy. Kajakáři mají tradičně nabitou startovku a zdá se, že v Troji uvidíme takový malý Světový Pohár. Samozřejmě, že se zapojím i do příprav, ale je velmi pravděpodobné, že mě během závodu uslyšíte přímo na kanále jako spolukomentátora závodu,“ popsal aktuální vicemistr světa Vít Přindiš.

Vodním slalomem to v Troji nekončí, vlastně naopak začíná. Už v pátek 10.8 zahájí celý víkend akustický koncert a na sobotu večer se připravují hned dva koncerty a vodácká party až do rána. Další doprovodný program postupně na fcb @Canoe Slalom Prague.

Foto: Jan Homolka

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

AusOpen 2019

Instagram #czechcanoe

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF