Kanoe.cz

Dvě zlata, tři stříbra a jeden bronz. V Ivrei se rozdaly první tituly v závodech týmů

medailiste tymyItalská Ivrea hostí Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let (17. – 22. července 2018) a hned první soutěžní den si česká výprava připsala sbírku šesti medailí. Zlaté medaile si odnesla hlídka kajakářek i singlkanoistek juniorek, stříbro si doveze tým juniorů singklanoistů i kajakářů, kajakářky do 23 let, a bronz pak putuje pro singlkanoistky do 23 let.

Čtvrté místo musí stačit našim singlkanoistům do 23 let ve složení Václav Chaloupka, Lukáš Rohan, Matyáš Lhota, kteří startovali z pozice favoritů jako úřadující mistři světa. Bohužel se na trati nevyhli komplikacím a dva trestné doteky je odsunuli na nepopulární bramborovou pozici.

C1 zeny junNaopak juniorští singlíři roli favorita ustáli bravurně a Petr Novotný, Vojtěch Heger a Eduard Lerch si dojeli pro stříbro. Dopolední program uzavírala kategorie kajakářek Amálie Hilgertová, Kateřina Dušková a Karolína Galušková se na trati dopustily hned třech trestných doteků, čistým časem byly ale suverénně nejrychlejší a nakonec braly stříbro.

„Minulý rok jsme vyhrály, takže to se vždycky těžko obhajuje. Každé jiné umístění je pak jakoby horší. Ale to co jsme předvedly, nebylo špatné, akorát ty ostatní byly docela rychlé. Stříbro ze světa je prostě skvělé,“ popsala Amálie Hilgertová.

Juniorské kajakářky Antonie Galušková, Lucie Nesnídalová a Kateřina Beková předvedly rychlou jízdu, kde přišly lehké komplikace, ale bravurně zareagovaly a dojely si pro zlato.
„Je to neuvěřitelný pocit. Jely jsme s holkami docela dobře a oproti loňsku se nám to dost povedlo a jsme z toho nadšené. Vloni jsme byly čtvrté, ale letos to nebylo tak nervózní, jak před rokem. Ten tlak byl trochu menší, když jsme startovaly čtvrté od konce. Byly jsme na to víc psychicky připravené a vyšlo to,“ popsala Lucie Nesnídalová.Juniorské kajakářky Antonie Galušková, Lucie Nesnídalová a Kateřina Beková předvedly rychlou jízdu, kde přišly lehké komplikace, ale bravurně zareagovaly a dojely si pro zlato.

K1muzi jun hlidkaKategorie singlkanoistek do 23let slibovala velkou podívanou díky složení Tereza Fišerová, Martina Satková a Jana Matulková. Bohužel holkám jízda nevyšla vůbec podle plánu a v cíli se to úsměvy příliš nehemžilo. Nakonec ale chybovaly i soupeřky a pro naše singlířky je z toho konečný bronz.
„Řekla bych, že to nebyla ideální jízda, ale nakonec jsme to zvládli, takže spokojnost,“ řekla v cíli Fišerová. „Obhájili jsme bronz z loňského roku, ale i když to nebylo ideální, tak jsme jeli dost slušně,“ dodala Martina Satková.

K1zeny junPodstatně lépe do mistrovství vstoupily juniorské singlkanoistky, které jely v podstatě bez chyb, v cíli si musely chvíli počkat na výsledky soupeřek, nakonec ale mohly Tereza Knebelová, Gabriela Satková a Eva Říhová s úsměvem slavit titul mistryň světa.

Komu se závod týmů nepovedl, byli kajakáři do 23let. Michael Matějka, Alexandr Maikranz a Josef Žížala si neodpustili dva trestné doteky a navíc se při své jízdě vzájemně atakovali lodí. Za jejich jízdu jim patří desáté místo. Celý den uzavřeli juniorští kajakáři Tomáš Zima, Jan Bárta a Jakub Krejčí, kteří si bez větších komplikací dojeli pro stříbrnou medaili.

Ve středu jsou v programu kvalifikace všech kategorií do 23 let, ve čtvrtek pak juniorské kategorie. Další medaile se budou rozdělovat o víkendu.

Foto: Alena Ceplová

Výsledky online: https://siwidata.com/canoelive/#/live/config/current
Live stream: https://www.canoeicf.com/

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF