Kanoe.cz

Prskavec má stříbro! Ve finále v Augsburgu i Fišerová

prskavec a trener PrskavecZlepšuje se každým závodem. Kajakář Jiří Prskavec opět předvedl své mistrovství na vodě a na Světovém poháru ICF ve vodním slalomu v německém Augsburgu (6. 7. – 8. 7.) v neděli vybojoval cenné stříbro. Druhé místo mu patří zatím i v celkovém hodnocení. Singlkanoistka Tereza Fišerová veze deváté místo.

Opět to nebyla čistá jízda, ale i přes dotek jedné branky se bývalý mistr světa Jiří Prskavec dokázal přebojovat až na skvělé druhé místo Světového poháru ve vodním slalomu v Augsburgu. Vítězství si opět po týdnu odnesl Slovinec Peter Kauzer, který tak vede i žebříček celkového hodnocení SP. Prskavec zatím ztrácí Prskavec a pritelkyne Terezka Cviklovapět bodů na druhém místě.

„Věřím, že se to bude ještě zlepšovat. Čtvrtý Světový pohár je v Tacenu, tak tam u něj doma Peter Kauzer dostane,“ žertoval Prskavec. „Mám to tady rád, jelo se mi dobře. Snad mě mrzí jen to, že jsem to zase na poslední brance šťouchnul a ztratil jsem tam ten rozhodující čas. Ale i tak si myslím, že jsem to jel dobře a jsem hodně spokojený,“ dodal Prskavec.

Do finále se Prskavec dostal jako jediný český kajakář, kdy semifinálová jízda, i když čistě zajetá, nevyšla Ondřeji Tunkovi a Luboši Hilgertovi na 17. a 18. místě. Obhájce celkového vítězství Vít Přindiš dokončil nakonec až na 24. pozici.

Tereza Fišerová opět dokázala vybojovat místo v nejlepší desítce mezi singlkanoistkami. Nakonec dojela kvůli padesátivteřinové penalizaci na brance číslo 15 až devátá. „Nejelo se mi už v semifinále nic moc, bylo to takové rozporuplné. Ve finále jsem chtěla prostě zlepšit semifinálovou jízdu,“ řekla Fišerová.

fiserova finaleJessica Foxová z Austrálie a britská závodnice Mallory Franklinová si připsaly skvělý double, když zopakovali zlato a stříbro ze včerejšího závodu kategorie kajakářek. Bronz putuje do Brazílie díky Aně Satilové.

Výsledky: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-cup/augsburg-2018/rankings-results

Fotogalerie z jednotlivých dnů na: https://www.zonerama.com/Kanoe/267150

Foto: Martin Hladík

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Instagram #czechcanoe

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF