Kanoe.cz

Sobota na Světovém poháru v Augsburgu přinesla dvě medaile z C2 mix

 MG 2941Světový pohár ICF ve vodním slalomu v německém Augsburgu (6. 7. – 8. 7.) pokračoval sobotními semifinálovými a finálovými závody kajakářek, singlkanoistů a C2 mix. Právě v poslední kategorii si české barvy připsaly hned dva kovy. Do nejlepší desítky se probojoval i Lukáš Rohan, Barbora Valíková a Kateřina Kudějová.

Singlkanoista Lukáš Rohan vybojoval jako jediný český závodník místo ve finálové desítce v kategorii C1 mužů na Světovém poháru v Augsburgu, kde skončil desátý.  MG 2378Vítězství si připsal Němec Sideris Tasiadis před slovenským kanoistou Alexandrem Slafkovským.

„Pro mne to tady bylo takové poznávání tratě, na které jsem závodil poprvé a která je také dost náročná. Účast ve finále beru jako velkou vzpruhu a už jako takový úspěch. Na druhé straně, už jsem těch finálových jízd jel hodně a chtěl jsem také něco předvést,“ řekl Lukáš Rohan.

Mezi ženami kajakářkami postoupila druhou nejlepší jízdou Kateřina Kudějová, ale do finále ji doprovodila i Barbora Valíková z desátého místa. Amálii Hilgertové finále ušlo o jediné místo a z Augsburgu bere jedenácté místo. Finálové jízdy nakonec nepřinesly vysněný kov a Kudějová se musela spokojit se sedmým a Valíková s osmým místem. „Jelo se mi docela dobře, akorát lituji těch dvou šťouchů, ale jinak jsem docela spokojená,“ řekla Kateřina Kudějová. Další vítězství si odnesla dominantní Jessica Foxová z Austrálie před Britkou Franklinovou. „Na startu jsem slyšela, jak to Jessica zajela a nebylo to moc dobré slyšet, že zajela takový čas. A určitě si tu její jízdu ještě pustím, protože to chci vidět,“ popsala Kudějová.

 MG 2617Barbora Valíková si jízdu také pochvalovala i přes umístění pod pódiem. „Konečně jsem prolomila tu smůlu se šťouchy, takže jsem spokojená, až na jednu podjetou protivodu, která mě mrzí,“ popsala Valíková, kterou potěšila při jízdě i oblíbená písnička. „Slyšela jsem ji už od startu a rozjela jsem to hned od startu. Myslím, že mi to pomohlo,“ dodala.

Na Eiskanalu absolvovaly svůj sobotní závod i dvojice kategorie C2 mix. Stříbro a již třetí medaili ze třech závodů Světového poháru vybojovala Tereza Fišerová a Jakub Jáně, bronz doveze Veronika Vojtová a Jan Mašek.
„Mrzí nás, že v té finálové jízdě nám to neklouzalo tolik, jako v té semifinálové. Ale třetí Světový pohár a třetí medaile, to je úspěch,“ řekla Fišerová, kterou čeká ještě nedělní individuální závod.
 MG 2963„Na to, kolik jsme toho najezdili, tak nám to jelo dobře i když ta finálová jízda nevyšla úplně podle představ. Budeme teď čekat na rozhodnutí ICF a podle toho se rozhodneme, jak se pro nás bude odvíjet sezóna. Určitě bychom se chtěli ukázat na mistrovství světa a od minulého roku máme určitě co zlepšovat,“ dodal Jáně.

Výsledky live: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-cup/augsburg-2018/rankings-results

Přímý přenos na ČT Sport:
neděle C1ž, K1m
semifinále 8:50, 11:20
finále 11:50-13:20


Fotogalerie: https://www.zonerama.com/Kanoe/267150

Foto: Martin Hladík

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Instagram #czechcanoe

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF