Kanoe.cz

Tereza Fišerová veze další stříbro ze Světového poháru ve vodním slalomu

fiserova a kubricanLiptovský Mikuláš, 24. červen 2018 – Singlkanoistka Tereza Fišerová se stala nejúspěšnější závodnicí 1. Světového poháru ICF ve vodním slalomu v Liptovském Mikuláši, když pro české barvy vybojovala stříbro. Veze si tak dva kovy, protože v sobotu již vybojovala druhé místo v kategorii C2 mix s Jakubem Jáně. Mezi kajakáři nejlépe čtvrtý Jiří Prskavec.

fiserova LMNejrychlejší jízdu v kategorii C1 žen předvedla všestranná australská závodnice Jessika Foxová. Fišerová ale brala stříbro všemi deseti. „Jsem skutečně nadšená, protože jsem to na prvním Světovém poháru vůbec nečekala. Jsem ráda, že mi to po té nepovedené Evropě vyšlo na to stříbro tady,“ těšila se svěřenkyně Lukáše Kubričana. „Jízda byla podle mě povedená, i když trenér tam vždy něco najde. Ale jinak jsem s jízdou spokojená. Pokusím se teď dále trénovat, ale nějak moc se nepřepínat. Nemám žádnou speciální strategii. Jessica Foxová dnes jela úplně jinou ligu, takže si to zlato dnes určitě zasloužila. Na další Světový pohár v Krakově se těším, i když preferuji spíš těžší kanály. Ale už jsem tam jednou vyhrála,“ dodala Fišerová s nadějí, že bude forma ještě růst.

V semifinále se mohlo zdát, že české barvy ovládnou stupně vítězů v kategorii K1 mužů, když Jiří Prskavec a Vít Přindiš postupovali z prvního a druhého místa. Nakonec bral nejlepší umístění Prskavec, ale zůstal těsně pod pódiem.

Prskavec2„Se dvěma šťouchy se vyhrávat nedá. Na druhou stranu, myslím, že jsem zajel první část tratě přesně, jak jsem si řekl. Pak mi to trochu ujelo a měl jsem tam první dotyk. S jedním dotekem musíte už začít trochu riskovat a jít na hranu a já asi udělal špatný rozhodnutí, že jsem to chtěl zkrátit na místě, kde to asi úplně nešlo. Tam jsem dal ten druhý dotek a bylo tak trochu po nadějích. Vždy se snažím zajet co nejlépe, ale když do toho skáčou ty šťouchy, tak se musí jet hodně za hranou,“ vysvětlil v cíli Jiří Prskavec.

Na šestém místě dojel Luboš Hilgert a o místo za ním pak Vít Přindiš. Ondřeji Tunkovi se semifinále nepodařilo a skončil až na 31. pozici. Vítězství si na Slovensku připsal německý kajakář Sebastian Schubert.

kajakari CZEDalší ze série Světových pohárů je v programu již příští víkend v polském Krakově.

Výsledky: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-cup/liptovsky-mikulas-2018/rankings-results
Záznam ze Světového poháru, pondělí 25.6, 14:30: http://www.ceskatelevize.cz/porady/12246540909-svetovy-pohar-ve-vodnim-slalomu-2018/218471291381201-sp-2018-slovensko/

Foto: Martin Hladík

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

AusOpen 2019

Instagram #czechcanoe

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF